| Gabriela8766 a întrebat:

Bună ziua.Am și eu o întrebare referitor la contul de Instagram.De o perioada de timp am văzut niște acțiuni suspecte în cont,la modul ca imi apar persoane noi la follow cărora nu le-am cerut eu sa ii urmăresc, imi dispar din urmaritori, la lista de blocare am multe persoane pe care nu le-am blocat eu și după o anumita ora apare ca sunt activa deși eu dorm, mi-a spus o prietena ca apăream conectata și eu nu eram.Mentionez ca am contul privat, am schimbat parola de câteva ori, am 2FA activat și la dispozitive conectate îmi apare doar contul meu.Ce ar trebui sa fac? Eu bănuiesc ca am contul spart, dar totuși cum se conecteaza daca nu are acces la parola si email? Chiar si la număr..Nu am primit vreo notificare cum ca X s-a conectat la contul tău dintr-o anumita locație. Aceeași problema o am și la contul de Facebook.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scrie le lor problema ta la Instagram si la Faceboock, ei trebuie sa rezolve problema, sau fa ti alte conturi noi.