| Risnoveanu_Preot_Ioan_1963 a întrebat:

As dori sa dezactivez setarea prestabilita de urmarire a noilor prieteni pe Facebook. Va multumesc anticipat pentru raspuns

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, trebuie să debifezi INDIVIDUAL funcția existentă, atunci când adaugi pe cineva în lista de prieteni. La fel se procedează și cu cei aflați deja, în lista de prieteni, fiindcă nu există altă posibllitate. Nici prietenii nu pot fi șterși toți deodată, ci individual. Fb-ul are destule minusuri... happy

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

I. Intri pe profilul lor și trebuie să dai click pe "Urmărește", apoi unde scrie "Prestabilit", debifezi setarea.
Ex: http://imgur.com/a/cP9Sb

El va continua să fie în lista ta de prieteni, doar că nu-i mai vezi postările zilnice, activitatea.

II. Dacă vrei să nu ți se urmărească postările, atunci, dezactivează-ți "Followers/Urmăritorii".

Setări→ Postări publice→ Cine mă poate urmări→ bifezi "Prieteni" (deci, renunți la setarea "Public", astfel încât să fii urmărit doar de cei aflați în lista de prieteni)
Pentru a avea o siguranță și mai mare, altfel spus, să nu ți se vadă postările, nu le afișezi pentru "Public", ci pentru "Prieteni".
Cam asta e tot...

| Risnoveanu_Preot_Ioan_1963 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru raspuns, dar de fapt voiam sa schimb, sa dezactivez setarea prestabilita de urmarire, astfel incat sa pot urmari pe cineva doar daca eu bifez persoana. Altfel trebuie sa debifez fiecare persoana atunci cand ii accept cererea. Am tot cautat o solutie dar nu am gasit...

| Risnoveanu_Preot_Ioan_1963 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc!

| floresdemayo a răspuns (pentru Risnoveanu_Preot_Ioan_1963):

Da, trebuie să debifezi INDIVIDUAL funcția existentă, atunci când adaugi pe cineva în lista de prieteni. La fel se procedează și cu cei aflați deja, în lista de prieteni, fiindcă nu există altă posibllitate. Nici prietenii nu pot fi șterși toți deodată, ci individual. Fb-ul are destule minusuri... happy

| Ora de net a răspuns:

Buna ziua,

Atunci cand adaugati pe cineva, debifati optiunea "Follow". Acelasi lucru il puteti face si pentru prietenii deja existenti, mergand la profilul lor.