| anonim_4396 a întrebat:

Care e faza cu deep web? Cică e nu știu ce site horror.Cum aș putea să-l accesez?

26 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai ce sa gasesti acolo in afara de droguri, siteuri care au date afare din indexul google de ex. pentru ca prezinta cazuri de zoofilie, arme etc lucruri nasole care nu te ajuta cu nimic! Si in plus daca nu esti atent incasezi usor malware.
Deci nimic bun.

Pentru ceilalti: de ce ziceti voi ca dark web se face doar prin tor? credeti ca nu exista si alte softuri sau browsere? internetul care nu este indexat de marile motoare de cautare (asta numesc eu dark web) este cam la fel de vechi cu internetul, deci nu tor l-a creat si nu doar asa poate fi accesat.
dar decat sa accesezi prostiile astea...

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Și de unde știi tu ce se află acolo? Din auzite?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Fusei pe acolo, dar mai bine inveti din greselile altora decat din ale talewinking

| LPCTSTR a răspuns:

Deci ai surface web, internetul accesibil oricui, de la retele de socializare, comenzi online si retelele bazate pe cloud, pana la site-uri cu continut pornografic, mediul de cercetare si inovare al programelor malware si site-urile de piraterie.
Dupa avem deep web, cel pe care il poti accesa numai printr-un browser special:Tor de exemplu; care are ca scop secretizarea celor mai multe date; aceasta lucreaza in paralel cu surface web-ul insa la viteze mult mai mici; a fost initial conceput ca o metoda de comunicare intre guverne si conduceri, si inca este folosit pentru asta, dar mai este folosit si de traficantii de droguri, arme si tehnologie.
Si ramane dark web-ul, care lucreaza tot in paralel cu surface web, si este folosit de traficantii de carne vie fie prin intermediul "red room"-urilor prin care au loc asa-zisele torturi pentru care psihopatii platesc sau pentru contactul propriu-zis ce are legatura cu traficul de persoane.

Mai exista niste rumori prin care red room-urile nu sunt posibile din cauza incapacitatii retelei de a realiza o legatura sustenabila intre psihopat si tortionar, si asta fara a putea fi interceptat.

Il poti accesa prin intermediul unui browser special, insa trebuie mentionat ca imediat cum ai decis sa accesezi deep web-ul, ti-ai asumat toata raspunderea necesara iar orice ti se va intampla tie sau calculatorului si inclusiv a datelor tale este strict consecinta accesarii lui.
Bun, acum ca te-ai asigurat ca iti asumi raspunderea, cum Tor nu este de ajuns decat daca vrei sa risti cam toata viata ta, vei avea nevoie de o masina virtuala instalata, de preferat pe care sa rulezi linux; inainte de rularea masinii virtuale va trebui sa instalezi un VPN setat spre oricare tarisoara; dupa ce ai pornit VPN-ul, deschizi masina virtuala si descarci si acolo un VPN prin care te vei conecta la servere tot din alta tarisoara, dupa poti porni Tor si cauta pe 'Google"-ul dark web-ului site-urile dorite.

Stiu metoda asta de la un goleg tot atat de interesat de accesarea lui si am vizitat si noi acest minunat mediu misterios. Si ghici ce? Iphone X la 300$?! Mi se pare prea frumos ca sa fie adevarat rolling on the floor Bineinteles, telefonul este furat si bineinteles ca te supui unor riscuri enorme prin efectuarea unor astfel de achizitii.
Apropo, un AK-47 era 500$ in comparatie cu pretul de 1300 cu care o gasesti pe internet... destul de interesant happy

| Simpatic a răspuns (pentru LPCTSTR):

Uite un priceput si posibil un tortionar pe dark web laughing sper ca stii de gluma

Pe de alta parte numai da atatea detalii despre cum sa te conectezi la ceva rau famat parerea mea este ca incurajam cu asta pisibili maniaci sa ia atitudine, sau mai ales cei care nu stiau cum sa faca pana acum si acum afla cum.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Simpatic):

Mai, datoria mea este sa dau informatiile, ca de gasit este la doua clickuri si-un brânci distanta de aceeasi informatie.
Nu este problema mea ca omul vrea sa-si riste si calculatorul si eventual si viata sa.

Apropo, am uiatat sa mentionez pentru cel care a intrebat: incearca sa-ti acoperi camera si sa dezactivezi microfonulwinking

| LPCTSTR a răspuns (pentru Simpatic):

Sau tu crezi ca derbedeii astia sunt atat de inapoiați incat sa nu caute de capul lor pe internet?
Bine... unii sunt destul de inapoiati incat gasesc in mod miraculos TPU dar numai Google nu, dar aștia-s un caz particular de special si divers de permanent prezenți laughing

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De vața mea da câte știi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vor știi alții totul despre viata ta dacă accesezi DarkWeb-ul.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, stiu deocamdata ca ai par, ai o forma partiala de fobie de intuneric, vrei sa-ti cresti masa musculara, vrei sa te muti intrucat la momentul actual stai intr-o zona rurala, vrei sa ai un contr de shitstagram fara ca minunile din staul tau sa te ia in evidenta, uneori nu ai pofra de mancare, in special de oua, care iti induc o stare de greata, joci un joculet cancerigen, anume Clay Royale, bunica ta are probleme si simti cum iti curge timpul in mod inevitabil, simti ca parintii nu au incredere in tine, ti-ai aratat jucarioara pe omegle si ai primit ban 700 de ore iar tu consideri ca este inuman intrucat toata lumea ar trebui sa-si arate "ramele" din vagi motive, telefonul tau se oprea/opreste in mod imprevizibil, vrei sa canti la chitara, esti intr-o clasa mai mica de a 8-a caci cei de-a 8-a se iau de tine si ai scris ca vrei sa te sinucizi...
Vrei sa continui?
Bine: ai o problema cu scoala si nu iti place ca parintii tai sunt credinciosi iar asta de plictiseste enorm, ai luat un 4 din cauza nejustificata, ai morning woods si te doare uneori, te joci minecraft, te joci clay royale si de la asta a pornit razboiul cu plodul de-a 8-a, suferi din dragoste, plictis si pseudodepresie recusiv intensiva...
Mai vrei?
Destul de interesanta viata ta... as avea niste sfaturi pentru tine dar manifesti o atitudine un pic cam repulsiva pentru ce as vrea eu sa-ti spun.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ce bună a fost asta laughing

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Să știi că nu ți-am cerut să-mi arăți ce știi.Ai scris totul degeaba.Și ce treabă ai tu cu ce fac eu, până la urmă am o viață de rahat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

1.Am păr, întrebam ca să știu la ce să mă aștept.Ai înțeles coie?
2.De câte ori să vă spun? Nu mie frică de întuneric, ci de ce ascunde.De ex. poate să te atace un câine sau o vulpe, și să nu o vezi.
3.Da,problemă coie?
4.La sat nu ai hamburger, bowling, cinema etc.
5.Și de ce dracu să nu-mi fac?
6.La mine-n sat, oameni-s handicapați
7.Aici nu mai zic nimic, e clar că e bătaie de joc
8.Și dacă mă joc, de ce mă-ta de deranjează?
9.Aici chiar se vede că n-ai milă
10.NU mam putut abține, dar voiam să știu cum să opresc asta
11-10000000.Ești tâmpit

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și tu ești și mai încuiat la minte. CookieDog ți-aș spus ce știe despre tine din întrebările tale imbecile postate pe TPU. Și tare bine a gândit-o. Iar tu de ce i-ai dat ignor și nu oferi drept de feedback? straight face nu sătenii din satul unde locuiești tu sunt handicapați. Tu ești handicapat. Și mai învață să vorbești. Eu am mai socializat cu alții de 12 ani, dar tu ești retardat rău. Cred ca îți faci cursurile la școală specială. Sper să fumezi și tu o petarda în noaptea asta... Ai face un favor.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu e un site, este o parte a internetului la care nu poti ajunge prin google pentru ca nu este indexata in motoarele de cautare. Nu e totul horror, bazele de date de la banci sau alte informatii ale comaniilor nu le gasesti pe google cu un motiv, asta e Deep webul. Apoi, partea aia din deep web unde sunt doar niste siteuri mai dubioase si ilegale se numeste dark web si la ala te referi tu.

Poti sa descarci TOR daca vrei, e un browser bazat pe mozilla, ai grija sa fie updatat inainte sa te conectezi si sa nu descarci nimic sau sa te loghezi cu ceva date undeva, sa nu-ti dai nume adresa teleforn sau orice alt detaliu... dar nu o sa vezi decat chestii care le-ai gasi si pe siteuri de gore sau porografie infantila, mai interesante sunt forumurile da nu e nimic ce nu ai gasi si pe 4chan.

Chestiile cu adevarat interesante sunt cele la care accesul e pe baza de invitatie si aia nu o sa o obti. O te invarti pe acolo si iti dai sema ca daca nu stii ce faci nu gasesti nimic si o sa iesi.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

DeepWeb se referă la absolut toate site-urile care nu sunt indexate în motoarele de căutare și nu pot fi accesate prin intermediul browserelor clasice. O mare parte din acestea conțin informații sigure, dar care pot fi accesate numai când plătești un abonament, completezi un formular specific sau ești autorizat să faci asta.

În schimb, DarkWeb reprezintă o parte din DeepWeb unde este conținut preponderent ilegal, poți foarte ușor să ajungi la materiale dăunătoare sau să iei viruși. Îți recomand să eviți să folosești browsere care pot accesa astfel de conținut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai dacă îți trimite cineva link-ul site-ului respectiv, fie să îl găsești tu prin motoarele de căutare TOR. Dar îți dau un sfat : stai pe fundul tău. Pe DarkWeb se învârt fel și fel de dubioși, cele mai mari nereguli acolo le găsești.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,dar ce este? Și e periculos? E ilegal?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e ilegal sa accesezi, e ilegal să tranzacționezi cu ei. Dar sunt lucruri pe care mai bine să nu le vezi. Pe DarkWeb sunt traficanții de droguri, se vând arme și alte pe care le găsești numai pe piața neagră, poți cumpăra inclusiv documente false, carduri bancare false, bani falsi, poți plăti un hacker să facă o treaba ca la carte, sau poți fi tu hackuit. Poți să iei virusi prin materialele accesate. Pe DarkWeb se consuma multă pornografice infantila, poți să ai probleme și cu legea. Mai bine nu, stai aici pe TPU.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care e diferența dintre Dark web și deep web? Care e mai rea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și de ce mai există asemenea site-uri?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce am înțeles in 2 ani de când accesez dark/deep este că pe deepweb e mai mult pentru piraterie ( găsești filme, jocuri, cărți si alte chestii free), iar DarkWeb unde sunt cu adevăratele nereguli tocmai ce am scris mai sus laughing ma rog, ilegală este si pirateria. Ca sa știi asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce exista Dark-webul? A fost creat de armata Statelor Unite ca mijloc de a trimite informatiii criptate. Ca sa-l faca si mai anonim., mai greu de interceptat au deschis darkentul pentru publicul larg, cu cati mai multi useri cu atat mai greu de depistat cineva/ceva. Si acum e finantat de SUA.
Ce este, ce gasesti? Poti gasi absolut orice ce iti poti imagina(si ce nu)., insa totul se rezuma la bitcoin bani., fara bani nu poti face mai mare lucru. De asta este super profitabila pentru cei care detin siteuri acolo. Daca nu esti dispus sa platesti. atunci e la fel ca netul normal.
Periculos? big grineloc. Legal : Pentru unul ca tine care intra de plictiseala si nu face mai nimic Da este legal.
Depp-Webul contine siteuri ce nu sunt indexate in cautarea normala prin browsere gen google etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simpatik nu știe ce vorbește. Adevărat, DarkWeb poate fi accesat și prin alt browser, însă cea mai multă siguranță oferă TOR. Prin alte browsere ești foarte expus hackerilor și nu numai.

| xFlo699 a răspuns:

Îți spun eu cum se face, instalezi tor browser, scrii acolo hidden wiki și intri. Acum a măsură de siguranță poți sa iei urmatoarele: folosește schimbarea îl ului (browser ul are o funcție prin care ilpoti schimba.) Dacă ai webcam, deconectează l, dacă ești pe laptop pune ceva netransparent pe camera foto, și cel mai important, nu fii în fullscreen, ți se poate lua nu știu ce de la monitor și te poate localiza. Informațiile astea le știu de pe YouTube, Alex alvarez, eu unul nu îți recomand să intri acolo, poți rămâne traumatizat dacă vezi ce chestii se întâmplă acolo, nu pot zice ca risc sa mi se închidă contul TPU. Fundita? big grin

| CosminDT a răspuns:

Deep web nu e un site, 1 la mana
2. Deep web se refera la zona aia a internetului care Google (de exemplu) nu o arata tuturor sa o gaseasca lumea
De asta se intra pe anumite site-uri si invitatii si / sau chestii de genu
Deep web reprezinta zona aia de internet in care poti sa gasesti absolut orice
Tor Browser, e un altfel de browser care (iti ascunde) IP-ul "zic unii" dar daca cineva vrea sa te gaseasca te va gasi oricum.
Nu prea se baga oricine in deep/ dark web
Deep web-ul e un substrat al internetului, pe cand dark web se refera doar la site-urile unde poti gasi (arme?) nu stiu, lucruri de genul oricum, So They Say