| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Ce este"tempo search virus"? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| SkateFunk a răspuns:

TempoSearch este o extensie pentru browsere (chome, firefox, opera, etc) de tip vpn (ex: hola vpn, daca ai folosit) care contine un tip de malware(virus) cu care hijackerii iti pot urmarii/fura datele sensibile (parole etc).

| Adrian_Doaga_2001 explică (pentru SkateFunk):

Ai de viata mea, multumesc! Am cautat si pe yt si am reusit sa scap de el

| SkateFunk a răspuns (pentru Adrian_Doaga_2001):

Dap, relativ se scapa usor (daca te pricepi) =) :
1. Dezinstalezi extensia, si stergi datele site-urilor din setarile browserului. wipe all temp data websites, cookies, juink files etc
Sau daca nu reusesti asa, ca ultima optiune si cea mai sigura optiune, reinstalezi browserul respectiv.
Oricum e bine daca ai gasit pe yt gasesti tutoriale despre aproape orice.
Multa bafta big grin