| AliceFirea a întrebat:

Cineva are o poza(nude) facuta cu mine intr o oglinda. Ce poate pati acea persoana daca o distribuie mai departe?

8 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Dosar penal sau amenda

| Roberrt21 a răspuns (pentru NotNamed):

Asta daca persoana in cauza o sa sesizeze acest lucru la poliție, altfel poza va circula fara probleme de la o persoană la asta happy

| NotNamed a răspuns (pentru Roberrt21):

Da exact. N.am mai specificat pentru ca intrebarea a fost "ce poate patii" nu "ce va patii".

| Roberrt21 a răspuns (pentru NotNamed):

Stiu ce zici, voiam să ii spun ce poate sa faca, în caz ca nu stiahappy

| DaniTDCI a răspuns:

Plângere penala

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bine ca ai specificat ca este in oglina, ca o poza nud simplu, nu era suficient thinking

Deci, tu poti sa depui o plangere impotriva lui, daca el o sa faca ceva nepotrivit cu pozele respective si poate sa te afecteze.
De altfel, incearca sa nu fii santajata, nu este ok. Si pe viitor, sa ai grija cu pozele de acest fel. La fel si in cine sa ai incredere.

| AliceFirea explică (pentru DoarBogdan):

Pai acolo aparem can amanoi doar ca el e mai imbracat

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ai încă 18 ani, și se află doar că deține acea poză, fără chiar s-o distribuie, este caz penal.
Dacă ai peste 18 ani (adică dacă aveai la data când e făcută poza!), nu poate păți nimic dacă o distribuie și nu depui plângere împotriva lui.