| RAY a întrebat:

Cum detecteaza astia de la Facebook locatia ca sunt curios?
ce locatie va da voua? https://www.facebook.com/settings?tab=security

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai poate cum ti-ai pus datele sau tie activ gps-ul

| RAY explică (pentru Freya1):

Are laptopul gps, dar dupa cum vezi eu sunt in toata Romania, tie ce isi da?
https://www.facebook.com/settings?tab=security

| RAY explică (pentru Freya1):

Cum naiba stie google pe unde am fost in oras, orice strada? sau Facebook toate persoanele care le am intalnit, esti urmarit non stop de catre ei

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Mie mi se intampla daca fac o poza sa imi si apara notificare cum ca amam facut poza in zona x si nu mie activ gps-ul

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Locatia se determina in functie de IP-ul tau. Daca esti ingrijorat de felul in care sunt folosite datele tale personale poti citi mai multe despre asta aici https://www.facebook.com/full_data_use_policy

Daca consideri acest lucru invaziv, ai optiunea sa nu mai folosesti reteaua de socializare.

| RAY explică (pentru Ora de net):

Esti urmarit de google non stop daca nu de Facebook, nu e vorba de asta numai ca imi apare Bucuresti ca locatie, e destul sa ai telefonul deschis ca google, Facebook sa stie totul despre tine, numai vb ca tot ce vb la telefon se inregistreaza de catre operator, inclusiv TPU stie destule despre mine, asta e democratia

| BaiatuCuTastatura a răspuns:

Orice site iti poate afla locatia folosind IP-ul tau.Folosind IP-ul ti se poate afla Continentul, Tara, Orasul, dar nu si strada.

| RAY explică (pentru BaiatuCuTastatura):

Dar google stie unde stau nu? si Facebook stie? suntem spionati non stop de astia asta e democratie