Întrebare recomandată | LisaJulie a întrebat:

Cum pot bloca accesul unei persoane minore pe anumite site-uri?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea ai cum, totusi platformele mari de filme xxx au implementate intrebari de genul "ai 18 ani impliniti?" si trebuie sa iti dai consimtamantul, daca bifezi NU-atunci te scot de pe site, insa toti minorii dau click ca au minim 18 ani happy

| Hyperion7 a răspuns:

Despre ce site-uri vorbim?
Daca e vorba de site-uri cu conținut pentru adulți, știu că în Chrome era o setare, dar chiar și așa, el poate instala alt browser și poate naviga pe alte site-uri, deci cam greu cu protecția pe net

| StoicAnalysis a răspuns:

Cauta pe net "how to activate parental control network"

| TheGentleman a răspuns:

Nu ai cum, e imposibil. Decât dacă permiți accesul pe bază de C.I., dar e complicat, fiindcă doar anumite instituții au dreptul de a prelucra date din C.I.

| LisaJulie explică (pentru TheGentleman):

Videoclipuri din alea cu conținut sexual! Site-uri din alea!

| CLaludiu1234 a răspuns:

Spune-mi pe ce aplicații,de exemplusadyou tube, google, Facebook, tik tok)vrei sa blochezi accesul la anumite site-uri pentru aceea minora, te întreb ca altfel nu te pot îndruma sa blochezi accesul pe anumite site-uri, deoarece fiecare aplicație are propriile ei setări

| CLaludiu1234 a răspuns:

Pe telefon sai laptop?

| Teajut123SMR1 a răspuns:

/block in cmd la calculator

| IPF a răspuns:

Puteti instala o extensie in Google Chrome si sa adaugati dvs. manual siteurile. Totodata, la setarile Google(nu contul Google, ci motorul de cautare) puteti activa SafeSearch pe modul strict.

| GreenOrNot a răspuns:

Accesati https://www.instagram.com/freepirvu/
Acest gentleman o sa va ajute cu orice problema MINORA pe care o aveti! :D