| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot bloca accesul pe diferite site-uri?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Dai in bara de start scrii etc
sau Mergi in C:\Windows\System32\drivers\etc;
acolo deschizi fisierul numit hosts cu notepad il indrumi sa-l deschida
si de acolo sub ipurile alea scrii de exemplu
www.facebook.com 127.0.0.1
127.0.0.1 facebook.com www.facebook.com
127.0.0.1 facebook.de www.facebook.de
127.0.0.1 facebook.uk wwwfacebook.uk
127.0.0.1 facebook.ro facebook.ro
ai scris ipul dai pe tasta tab si scrii facebook.com,de uk...tre sa scrii fiecare in parte acuma depinde ce site vrei sa blochezi e foarte simplu asa am blocat eu facebook intampini probleme intreaba

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Există programe de control parental care fac asta binișor.
Sau instalezi un proxy și redirectezi tot traficul din rețeaua ta prin el. Control mai bun ca ăsta nu există.

| Jipa95 a răspuns:

Chiar din setarile browserului acum eu nu stiu ce browser ai eu am chrome daca vrei iti pot explica pentru el happy

| al3xander a răspuns:

Cu un control parental. windows-urile de la vista in sus contin deja control parental, uite aici cum se configureaza http://windows.microsoft.com/......l-controls

| SilverF8ith a răspuns:

Sau poti foarte simplu din broswer cu functia de parent control! happy