| Fjordneddey a întrebat:

Cum pot sa platesc pe un site in care nu am incredere? Fac referire la acele site-uri care ofera subscriptie si dupa perioda de incercare (care, de regula, este gratuita) se reinnoiesc automat... Exista o modalitate prin care sa platesc o singura data fara a trai cu teama ca o sa se reinnoiasca automat la 39 euro/luna, de exemplu, dupa acea luna de incercare?
Mentionez ca stiu metode pe plata sigure precum: PayPal, PAYSAFE s-a.m.d.
Ce modalitati exista pentru site-urile care accepta doar plata prin card si unde trebuie sa introduci data de expirare a cardului, numarul si codul CVC?
Oare exista site-uri care emit card-uri temporale cu care poti plati pe acele site-uri? Voi ce parere aveti?
Multumesc anticipat pentru explicatiile potrivite!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum cam din orice aplicatie bancara poti genera carduri virtuale pe care sa le inchizi imediat ce le ai folosit 1 data.
Daca ai revolut, acolo faci un card virtual in 2 secunde.

Sau pur si simplu dai cancel la subscriptie la timp si scapi

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Despre ce produs/site e vorba?
Poate e totusi sigur.
Sau poate exista alternative mai bune, fara subscriptie.