| Christy448 a întrebat:

De curand mi-am facut un card bancar MASTERCARD la bancpost; am incercat sa donez pe un joc, acesta cerand CVC; nume complet; nume card credit expirare; adresa; cod postal.
Am introdus toate acestea si nu a mers. apoi cand am incercat sa ma inregistrez pe paypal spunea ca numarul cardului nu este bun [p.s numarul cardului este cel format din 16 cifre de pe fata cardului].
Dar P.S. La inceput mi-a fost data o foaie pe care puteam sa ma inregistrez la ceva pe internet legat de card, putea sa aiba vreo legatura cu plata online?

2 răspunsuri:
| Christy448 explică:

Dar nu gasesc bancpost la institutii.

| Ursu_Alexander_1989 a răspuns:

Da, are legatura, se cheama MasterCard Secure Code, uite aici detalii : http://www.mastercard.us/securecode.html