| ManHecker a întrebat:

Daca cineva iti da teapa pe olx si el primeste banii in cont la revolut sau banca mai pot recupera banii?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca tu i-ai facut plata deci tu esti vinovatul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îi poți recupera, dar bineînțeles trebuie sa faci o plângere la poliție pentru asta.

| ReddY25 a răspuns:

Da,desigur

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Pe olx se plateste doar ramburs cu verificare colet.
Cine ti-a zis ca se plateste in cont?

| ManHecker explică (pentru AndreiBistriteanu):

De obicei cel care trimite are si optiune sa ii vina banii in cont

| AndreiBistriteanu a răspuns (pentru ManHecker):

Tu platesti cash la curier, iar curierul ii transfera banii in cont.

| AndrewCBK a răspuns:

Da, desigur, contacteaza banca, si-ti zice mai multe detalii despre acest aspect, cum iti poti recupara banuti dupa o posibila, inselatorie sau scam, dar cam greu in situatia asta.