| Tfucaresm7 a întrebat:

Daca vreau sa-mi anulez free trial ul la amazon prime inainte de cele a se termina (30 de zile), o sa fiu nevoita sa platesc pentru zilele in care am beneficiat de free trial? Imi poate explica cineva cum sta treaba?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă anulezi înainte de termen nu trebuie sa plătești nimic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, nu platesti.Platesti abia dupa ce trec acele zile de trial. Daca tu te folosesti doar de o zi sau de 29, lor nu le pasa, nu ai oriucum nimic de plata, de aceea se numeste asa.

Perioada asta gratis e pentru a te castiga de client la ei.Vizionezi ce ai chef si te obisnuiesti cu ideea (sau nu), dupa care iti faci abonament(sau nu). Poti spune ca e varianta mostrelor, doar ca in materie de divertisment.laughing

| nyoentox2002 a răspuns:

Nu îți mai tii banii pe card, că să nu mai aibă de unde îți lua, am avut abonament la tinder de 127 lei și noroc că nu aveam bani pe card altfel eram pe -127lei

| Jakye a răspuns:

Nu platesti nimic daca anulezi pana la terminarea trial-ului.
Dupa ce se termina trial-ul, o sa-ti ia ei automat de pe card bani pentru luna ce urmeaza.