| Tanase_Edi_1997 a întrebat:

De ce imi apar punctele de suspensie " cand apas shift 2 in locul arondului?

3 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Punctele de suspensie sunt acele 3 puncte"...", eu am laptopul din Spania si am o tastatura grea dar am invatat-o si este foarte diferită de cea românească. Daca vrei sa schimbi la tastatura ceva, apasă jos la RO adica la dictionar pe PC sau laptop, depinde ce ai si schimba in EN.Se schimba anumite chestii pe acolo.Incearca si vezi ce combinatii mai ies.

| seoproject a răspuns:

Probabil ai un layout diferit in loc de cel standard (US).

Daca vrei sa il adaugi pe cel US, cel care il stie toata lumea...

Pe Windows 10: Control Panel > Time and Language > Region and Language (stanga) > Add Language > Romana

Pe Windows 7 si mai vechi e putin mai complicat. E tot Control Panel > Region and Language Options > Keyboards and Language (un tab sus, al 3-lea) > Change Keyboards > Romana > Add

Poti schimba tastaturile intre ele folosind Alt + Shift sau din dreapta jos de langa ceas. Tot acolo te uiti sa vezi ce limba e.

Bafta!

| Ora de net a răspuns:

Buna, Edi,

Cel mai probabil limba setata a computerului este ala decat engleza. Prin urmare, comenzile fac sa apare alte insemne. Poti modifica limba din Control Panel.