| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi sunt sterse postarile fara nicio justificare si fara niciun motiv intemeiat? Eu daca dau raport unuia care ma jigneste de ce nu ii este sters comentariul?

4 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Ne dăm seama că poate fi destul de frustrant să îți fie șterse unele postări fără să știi motivul.

Motivele pot fi variate, în funcție de platforma la care te referi.

Fiecare platformă are anumiți termeni și condiții. Dacă o postare sau un comentariu încalcă unul sau mai mulți din acești termeni, în funcție de gravitate, postarea poate fi ștearsă sau cel care le-a postat poate fi blocat temporar sau permanent.

Pe lângă Termenii și condițiile generale, anumite secțiuni sau grupuri pot avea reguli suplimentare pentru membrii acelui grup. Cei care administrează grupul respectiv pot să șteargă anumite postări dacă încalcă regulile grupului. În plus, administratorii pot alege, în funcție de platformă, ce postări să rămână și care să fie șterse, chiar și în afara regulilor respective.

Poți începe prin a vedea dacă postările respective încalcă Termenii și condițiile, regulile grupului în care sunt postate (dacă este cazul) sau alte reguli pe care le are secțiunea respectivă.

Știm că sistemele de raportare nu sunt perfecte, și nu orice este raportat va fi șters imediat de pe platformă. Majoritatea platformelor încearcă să îmbunătățească acest proces.

Ai controlul și puterea să blochezi o anumită persoană, să ieși dintr-un anumit grup, sau să faci postările private (în funcție de platformă), pentru a limita interacțiunea cu acele persoane care nu vorbesc corespunzător.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O repostez pana nu o sa mai fie stearsa.

| troleibuz a răspuns:

Nu se sterg fara motiv.

| ClatitaCuMiere a răspuns:

Cred ca ti-au sters postarile din greseala. Ar trebui sa isi ceara scuze si sa aiba mai multa atentie pe viitor.