| vick_2019 a întrebat:

Iata o problema de la o colega de scoala:s-a cunoscut cu un baiat pe net, apoi s-a ajuns prin a face.,, sex,, prin webcam.Acum s-a ajuns la probleme mari, hartuiri, tel anonime...parerea voastra:ce se poate face, e o boala psihica din partea aceluia, care hartuieste in asemenea mod?

10 răspunsuri:
| starchewer a răspuns:

Prin o colega de scoala te referi la tine intr-un mod ascuns nu? cred ca e o afectiune a amndurora daca ei cred ca pot face sex prin webcam eu cred ca e o boala mentala. sa mergeti la psiholog ca e grava treaba

| Leea1234 a răspuns:

Dar ei se cunosc personal?
daca nu, si el nu stie prea multe informatii importante despre ea (ex, adresa, scoala unde invata)eu cred ca problema se poate rezolva printr-un simplu IGNORE, si daca ea ii va da ignore, pentru el ea nu va mai aparea on_line.
sa isi schimbe numarul de telefon, si daca el stie mai mult decat trebuie, despre ea, pai sfatul meu este sa-si informeze parintii despre situatia respectiva, si parintii sa-l denunte!
aveti mare grija cu cine va imprieteniti pe net, pot fi pedofili, obsedati, maniaci!
sper ca ti-am fost de ajutor

| ÅñdRa a răspuns:

Nu ma intereseaza daca esti tu, dar o sa-ti dau un sfat:lasati-o mai moale cu internetul si cu messul daca nu stiti ce sa faceti, asa va distrugeti viitorul cu pshihopatii. Spunele parintilor ei sunt singurii care te pot ajuta sa scapi de acel nebun.Mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai spus ca "AU" facut ...nu el a facut ...deci si ea s`a implicat.si daca nu`i dadea numarul ala nu avea de unde sa o sune. deci si-a km facut`o cu mana ei.
ce se poate face sa`si schimbe numarul si sa-i dea ignore la messs.

| bluesky a răspuns:

Cum poti face sex prin webcam? straight face Asta e daca se joaca cu focul, dar eu zic ca mai bine sa vorbeasca cu parintii si sa mearga la politie! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e obsedat, pervers. Ori poliţie, ori rupe orice legătură cu el. Spune-i din partea mea că e o mare greşeală ce a făcut, şi să o ia mai încet cu internetul şi să vadă de lumea reală, oricum ceva grav nu cred că se poate întâmpla, doar o ameninţă, dar nu cred că are curaj să facă tâmpenii, oarecum îşi bate joc de ea. Cu părinţii sunt sigură că nu va vorbi pentru că dacă află o să -i rupă picioarele m aşa-i? Spune-i să nu mai răspundă la nici un feld e semn de viaţă din partea lui, şi dacă nu încetează spune-i să îl ameninţe cu poliţia, şi dacă nici de data asta nu termină... să treacă la acţiune, poliţia.
Şi să nu mai facă niciodată aşa ceva, învăţătură de minte pentru ea, şi poate o să ai şi tu de învăţat din greşelile ei. Mult succes happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie si un bolnav psihic, dar eu cred ca ceva dezechilibre psihice sunt si de partea prietenei tale. O femeie normala psihic nu face sex prin webcam cu un necunoscut, asadar e o chestie bilaterala. Practic a fost un gest anormal care a fost receptionat anormal. Nimic surprinzator. Sa anunte politia, poate iesi si mai urat. Si neaparat sa vorbeasca cu un psiholog sau chiar psihiatru pentru acest exhibitionism dus la extrem.

| valy a răspuns:

Mai, deci odata ce ea a acceptat sa faca sex la webcam cu el...inseamna ca ori ii place de el, ori se plictiseste si mai vrea sa vada si ea cate ceva din cand in cand. bun atunci incearca sa o convingi sa nu mai faca din astea, ca poate sa ajunga pe net cu ce face.si sa ii zica tipului ala ca va apela la politie daca nu o va lasa in pace.sa isi schimbe numarul de tel.si apeleaza la politie pana nu e prea tarziuwinking

| venezuela a răspuns:

Mai fetelor, ce mai cautati si voi...

| Ora de net a răspuns:

Buna Vick,

Ne pare rau ca colega ta trece printr-o astfel de situatie dificila. Te incurajam sa fii alaturi de ea.

Lucrurile pe care le face acest baiat sunt infractiuni grave care pot fi raportate catre Politie chiar.

Poti afla mai multe pe www.oradenet.ro