| Eclectica a întrebat:

IT-istul de la firma mi-a instalat un windows la laptopul de acasa, de la distanta. Totul legal etc. Este totul ok, foarte multumita. Dar am o nelamurire. Uneori, cand inchid laptopul imi apare atentionarea : "tu si cei care mai folosesc acest...pot pierde daca nu ai salvat etc etc..." E o terminologie standard sau chiar suntem mai multi cei care vizualizeaza si au acces la laptopul meu? Cum pot fi sigura ca nimeni nu-mi mai acceseaza compu fara acordul meu? Multumesc!

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Te uiti in task manager la useri.

Restul nu.

| Eclectica explică (pentru cristimihailov):

La manager de activitati, se deschide si scrie Netcom (55) care cuprinde mai multe aplicatii, din ce ma pricep eu.

| aditimus a răspuns (pentru Eclectica):

Useri se refera daca ai mai multe conturi pe calculator, daca nu ai salvat se va sterge ce nu e salvat se refera la documente gen word, excel...
Poti sa vezi in settings /accounts daca mai ai pe cineva acolo.

| cristimihailov a răspuns (pentru Eclectica):

Right click si inchide tot.

| aditimus a răspuns:

Zice in engleza close all the aplication sau save all?

| Eclectica explică (pentru aditimus):

Nu, in romaneste.

| Mirel4412 a răspuns:

Cum ti a instalat windows de la distanta? Nu pot sa inteleg happy

| InOrOut a răspuns:

Cum ti-a instalat de la distanta windows-ul? laughing cum a dat format la drive si sa fie si conectat? ala a instalat inca un windows pe langa cel existent si acum sunt 2 windows-uri, precis. Serios, cum o facut?