| LawlietL886 a întrebat:

Pe scurt, un tip de pe un grup de Whatsapp a distribuit un link. După am văzut că era o chestie din aceea cu ruletă care în arată că ai câștigat chestii și am ieșit imediat. Întrebarea mea este: era un link din acela care îți dă viruși sau îți fură datele? Dacă da am încurcat-o?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,fii calm ca si eu am patit de multe ori, dar, instaleaza bidifender free https://play.google.com/......ps/details

| Mirel4412 a răspuns:

Daca nu ai descarcat nimic nu ai patit nimic.

| BOSSMAN24 a răspuns:

Daca ai iesit imediat nu ti s-a intamplat nimic.
daca ai apasat pe un buton (nu conteaza intrebarea) s-ar putea sa ai virusi.
Daca intr-adevar, prin absurd, ai virusi acestia dispar daca reformatezi telefonul impreuna cu toate datele salvate pe telefon. Ai putea sa faci un backup dar sunt destul de sigur ca in beckup ar intra si virusii.

| LawlietL886 explică (pentru BOSSMAN24):

Dar de ce crezi că a făcut asta?

| LawlietL886 explică (pentru BOSSMAN24):

Și cum îmi dau seama că am?

| BOSSMAN24 a răspuns (pentru LawlietL886):

Cine sa faca ce? Te rog fi mai specific ca sa pot raspunde corect!

| BOSSMAN24 a răspuns (pentru LawlietL886):

Poti sa gasesti aici raspunsul la intrebarea ta:https://romanialibera.ro/......sat-297960

| LawlietL886 explică (pentru BOSSMAN24):

Tipul care a postat link - ul

| BOSSMAN24 a răspuns (pentru LawlietL886):

Proabil doar sa se amyze dar e si posibilitatea ca el chiar sa fi crezut ca primeste premiile din ruleta.

Poti te rog sa spui ca este raspuns corect?
MULTUMESC!