| AnDReIMcB a întrebat:

Salut. Am fost acum ceva timp prieteni pe Facebook si Messenger cu o fata. Dar intre timp, m-a șters din lista de prieteni de pe Facebook. De ce o vad ca fiind activă, atunci cand intra pe Messenger? Si de ce ii vad poveștile pe mess daca nu mai suntem prieteni? Ma vede si ea pe mine ca fiind online atunci cand intra sau doar eu? Multumesc.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru că ati purtat conversatii pe messenger, de aceea.
Tot la fel, in general vorbind, dacă nu modifici setarile, te pot vedea activ(a) si cei cărora le-ai raspuns la mesaje, fără ca ei sa fi fost vreodată in lista ta de prieteni.
Cred ca pot vedea si cine le deschide story-urile.

| Lioana a răspuns:

Probabil a setat ea ca povestile sa fie vazute de toata lumea. La fel si vizibilitatea pe messenger.
Facebook are multe setari de confidentialitate pe care le poti activa sau dezactiva.