| AlexWEEP a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru! Am dat comanda de pe olx de un telefon, mai exact un Samsung galaxy s8
Mi-a ajuns telefonul, totul bine dar când am desfăcut coletul am văzut ca era fake, ce pot face acum? Poliția poate rezolva asta? Sau am dat 30 milioane pe un fake de 5 milioane și gata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oameni buni, nu mai cumparati de pe OLX.ro daca nu sunteti in stare sa va intalniti personal cu vanzatorul si sa verificati marfa.
SCRIE clar pe OLX.RO ca, cumparati pe propria raspundere!
Deci, nu se implica nimeni sa-ti recupereze banii, odata ce ai luat singur decizia sa cumperi ceva pe nevazute!
Din pacate, cand te bucuri la chilipiruri si risti, ai sanse f mari sa pierzi tot.
Imi pare rau sa-ti spun, dar politia nu se implica in asemenea trazactii, decise cu buna stiinta de tine. Daca veneau acasa la tine si-ti furau banii, era altceva. odata ce ai acceptat de buna voie sa platesti, fara sa vezi marfa, esti unicul vinovat de acest lucru.

Cat privessc milioanele vechi...nu mai sunt in circulatie de acum 13 ani!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia poate încerca să facă ceva dacă faci o plângere. Problema e ca trebuie sa dovedești ca ți as a promit modelul original.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pe eMag il luai cu 24 de milioane si era si nou.
Dar ai vrut unul second pe care ai dat 30 de milioane?