| Nicolai63 a întrebat:

Salut.
Am primit azi un mesaj de la o persoană precum că a făcut plângere penală împotriva mea pe motiv că acum 3 ani de zile am distribuit eu un video pe pagina de Facebook în care se afla un băiat de etnie romă care plângea când 2 oameni îi ziceau că vor să i facă baie și să I dea haine curate.
Repet: eu doar am distribuit un videoclip viral la vremea aceea+ că acele 2 persoane care l au filmat par a fii îmbrăcați într-o uniformă de stat. A zis să-mi iau avocat și că o să primesc cel puțin 2-3 ani de pușcărielaughing. Întrebarea mea este: e adevărat ce a zis el sau doar e un nebun?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e adevărat.

| Drimmero a răspuns:

Baliverne, ii arde de glume, e imposibil sa faci puscarie pentru o asemenea postare in Romania cel putin, in alte tari mai bolnave luai maxim amenda (nejustificat) daca e sa ma intrebi pe mine, dar puscarie in niciun caz.

| Nicolai63 explică (pentru Drimmero):

+ că același videoclip îl găsești pe mai multe canale de YouTube. Poți caută copil plânge că nu vrea să fie spălat

| Crackman a răspuns:

E pl, stergi mesajul sau video ul si gata mare chestie

| FreddieM a răspuns:

Pună link cu clipul, sa vedem și noi.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi circumstantele? Conteaza mai mult ce ai scris acolo in titlul postarii. Daca i-ai patat reputatia si l-ai denigrat poate are sansa sa iti faca ceva. Daca era deja viral nu e nicio sansa sa iti faca ceva

| Nicolai63 explică (pentru anonim_4396):

Am scris "săracul?" fix așa

| Nicolai63 explică (pentru anonim_4396):

Https://youtube.com/shorts/JJIUboKM8oM?feature=share : clipul e și pe YouTube, dar nu e postat de mine

Răspuns utilizator avertizat