| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am văzut un video pe yt ca pu un site deep web exista asasini platiti.Este adevarat? Adica mi se pare absurd ca in schimbul unei sume de bani sa fie ucis cineva...Si ca cică n-ar omora copii.

7 răspunsuri:
| S8N a răspuns:

Nu lol
Adica da, teoretic, sunt, dar foarte rar spre deloc.
Majoritatea sunt scammeri care iti iau banii si dupa fug
Realitatea e ca luzarii de pe Youtube zic chestii despre darknet care-s complet false.
Am intrat acolo, nu-i greu sa intrii acolo, tot ce vezi sunt niste tipi care vorbesc despre droguri si black marketuri ca Silk Road.

| Xaya a răspuns:

Nu iti recomand sda faci pe prostul si sa le dai banii, daca vrei sa omori pe cineva... Tu chiar crezi ca google ar lasa niste tipi sa faca afaceri ilegale pe platforma lor ca dupa tot cei de la google sa fie trasi la raspundere? Ce ar zice Thrump? laughing

| xSega a răspuns:

Nu este adevărat, dacă cineva ar vrea sa facă asta ar vorbi personal cu asasinul, nu pe net, nu mai crede tot ce vezi pe YouTube, multe sunt exagerări pentru a atrage privirea persoanelor care se uita

Bula
| Bula a răspuns:

Bancul zilei!
rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
Reclama pe Youtube pentru "Darknet"!
laughing laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Xaya):

Nu ca să dau eu banii sa omor pe cineva Doamne fereste...

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Termenul "deep web" se refera la continutul de pe Internet care nu este indexat de motoarele mari de cautare, adica nu se poate gasi la o simpla cautare Google.
Un clip care explica ce inseamna acest lucru gasesti aici https://www.youtube.com/watch?v=_UOK7aRmUtw

Exista in deepweb si un asa numit dark net, unde se poate gasi continut daunator sau chiar ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deep web este partea intunecata a internetului iar accesarea se face cu Navigatoare specifice si a unor adrese link dedicate. Atrag atentia ca accesarea Deep web este supravegheata de aproape toate serviciile secrete din lume, orice adresa IP este in final descoperita si intra in bazele de date ale politiei. Ca informare, referitor la diverse oferte de a ucide pe cineva, in schimbul unor sume de bani, este in fapt o metoda prin care anumite persoane mint ca sunt asasini, incaseaza banii si apoi dispar, fara sa si faca fapta pe care sutin ca o fac.