| N123 a întrebat:

Salut, azi am conectat doi prieteni la Wifiul meu. Intrebarea este voi plati mai mult la factura daca sunt conectate mai multe persoane la wifi? Ca nu vreau sa primesc o factura de 200 de lei luna viitoare ca ai mei după fac scandal. Rog seriozitate, funda.

Răspuns Câştigător
| KorePandorica a răspuns:

Stai linistit. Factura o sa fie aceeasi. Pot fi conectate si 10 persoane, nu se adauga nimic la factura.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio treaba. Tu plătești abonamentul de net nu numărul de conectari

| Bondarel99 a răspuns:

Iti dai seama cat ar plati Mc Donalds pentru internet daca ar fi fost asa? laughing

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Nu vei plăti mai mult, nu trebuie să îți faci griji. Singurul lucru care se poate întâmpla este ca internetul să funcționeze mai încet, dar depinde foarte mult de tipul abonamentului și numărul de persoane conectate.

| TrustMeIKnow a răspuns:

laughing este destul de amunzant.
Cand se face un contract la compania care iti ofera serviciul de internet, pe contract se trece viteza SI ATAT. Nu este ca la telefon sa scrie viteza + limita de date (50 GB in cazul meu...care tot e insuficient, bine ca exisita wifi). Pe wifi se pot conecta x persoane, pana nu mai are banda si fiecare persoana o sa aiba 1KB/s putere de transfer.

Deci NU, nu o sa ai factura de 200 RON.

| Jannah a răspuns:

Nu se adauga nimic.