| SyL3nT a întrebat:

Deci am o intrebare despre modem wifi de la Orange : deci acum la inceput a avut o viteza foarte buna si acum nu stiu, mult mai mica, iar dupa ce va trece luna asta si voi plati din nou factura va merge din nou acea viteza mai mare (si normal va scade din nou)
Deci stie careva? :3
Dau funda

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai un abonament "limitat", sa zicem ca ai 5 gb pentru prima varianta de trafic, cei 5 gb vor merge la viteza maxima iar restul traficului va merge la o viteza redusa. Ce abonament ai? Incearca sa-l schimbi cu ceva mai mare daca vrei viteza mai mare.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Din cele mentionate de catre tine reiese ca utilizezi un abonament care ofera optiunea Cost Control. Mai exact, abonamentul tau ofera o anumita cantitate de trafic lunar iar dupa depasirea acestei cantitati viteza scade pana la maxim 128 Kbps. La inceputul noii luni de facturare resursele se aloca iar viteza revine.
Te vom contacta prin mesaj privat pentru a verifica situatia.

Cu prietenie,
Orange Helper

Răspuns utilizator avertizat