| ceclau a întrebat:

Salut. În ultima vreme,ma gândesc destul de mult sa urmez un curs de "Sales and Management Sales", pe platforma "Bussines-Academy", Din România. Are cineva de pe grupul acesta experiență cu ei? Dacă da, se poare afla o părere? Am văzut ca au preturi destul de mari și vreau sa știu în ce ma bag. Dacă aveți și alte variante le puteți scrie!
Cursurile sunt in jur de 1500 euro aproximativ, diplomele lor nu sunt acreditate de nici-o institutie din Ro. Nu asta ar fi problema, ci cunostintele dobandite
Mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Aceste platforme online sunt afaceri profitabile pentru fraieri... Tie iti trebuie un curs REAL cu prezenta FIZICA si cauta cursuri ACREDITATE.

Răspuns utilizator avertizat
| SuperCoolDude a răspuns:

Pretul si neacreditarea fac din cursul tau o teapa. Sorry
Daca ai bani de aruncat, esti invitatul nostru sa incerci.

Eu unul as face un magazin online din banii aia.
Asta o sa iti aduca niste bani in plus, decat in minus. Incearca mai bine sa inveti despre Shopify.

Domeniul de business e foarte vast. Tu ce vrei sa faci in acest domeniu?
Caci, sincer, decat sa dai atat de multi bani pe un curs, mai bine incepi afacerea in sine (una mica evident; de 1500 euro).

Si daca faci cursul asta, ce aplicabilitate are?
Adica gen CE inveti acum urgent care sa te ajute? O sa faci bani imediat dupa? Sau e doar un text pe care il citesti si ramai in groapa cu 1500 lei pe minus?

Daca gen urmezi cursul o sa inveti vreun skill pe care il poti folosi sau cu care te poti angaja?

Intreb astea pentru ca daca e doar o lectura, nu e o idee buna.

Robert Kyosaki, un om de afaceri si profesor de educatie financiara, ti-ar zice ca asta e o cheltuiala. Nu o investitie.

Deci raspunde-ti la intrebarile de mai sus.
O faci bani curand cu cursul asta sau e o lectura?

Astfel de cursuri ai putea face cand produci niste bani, nu cand esti sarac sau incepator in domeniul de afaceri.

Legat de Shopify, mai exista situri pe internet de eCommerce gen Merch by Amazon unde poti incepe un business cu banii astia.
Gandeste-te ce poti face cu el in loc sa ii cheltui inutil