| derek a întrebat:

Salut as dori sa stiu ce cursuri pot face in romania si care sa fie recunoscute in america si mai ales unde pot face cursurile acestea? a incercat cineva vreo institutie? am cautat pe net si sunt o gramada asa zis,, acreditate" ma intereseaza un curs de pc sau ceva care sa ma ajute sa ma angajez repede si pe un salariu decent.multumesc.

1 răspuns:
| cncfpa a răspuns:

Salut, toate cursurile pe care le faci la furnizorii de formare profesionala autorizati, care elibereaza diplome min muncii si min educatiei sunt recunoscute in USA dupa traducere si apostila. Pentru cursuri poti vizita http://www.cncfpa.ro - gasesti cursuri din peste 50 de orase in peste 100 de meserii, de la peste 60 de furnizori de formare profesionala. Poti compara preturile, conditiile etc, poti descarca suporturi de curs sau teme de pregatire.