| Iulian_Costyn_1997 a întrebat:

Am un fan page pe Facebook și am văzut ca mi se fura pozele, după care sunt postate în alta parte. Daca știți o posibilitate de a securiza furtul pozelor de pe pagină, va rog din suflet sa ma ajutați.

Răspuns Câştigător
| Gyulita a răspuns:

Incearca sa-ti securizezi postarile. Seteaza ca doar prietenii sa-ti vada pozele. Daca nu merge nici asa incearca o modalitate de a semna pozele. Gen scrie-ti numele intr-un colt ( da stiu ca e cam aiurea sa scrii pe poze ) dar nu ai ce face.

6 răspunsuri:
| DamarisEylul a răspuns:

Sa iti pun semnatura pe fiecare poza. Astfel nu cred ca iti mai fura pozele dupa ce e semnatura ta pe ele.

| FaraNumePls a răspuns:

Buna, ai putea sa îți faci contul să fie în privat, doar prieteni sau prieteni apropiați, găsești în setări.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Watermark daca sunt poze facute de tine... daca nu ce mai conteaza ca le folosesc si altii?

| AlexDFY a răspuns:

Trebuie sa obti acel vazut de la FB, si cand cineva iti fura poza, ii dai report, si o sa fie stearsa de pe pagina aia, atlfel nu ai cum, ca toata lumea fura.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ar trebui să fii mândru, că ești sursa unora, de inspirație. Faptul că ai gusturi frumoase, în selectarea imaginilor, ar trebui să te ambiționeze, nu să te demoralizeze.
De 'furt', nu poate fi vorba, dacă imaginile sunt preluate de pe alte siteuri. Îți e 'furată' doar colecția, ideile, însă nu ai ce face, decât să le personalizezi cu numele paginii tale. Chiar și așa, cine vrea să le aibă, le poate avea (și) fără 'semnătura' paginii, folosindu-se de "google imagini".
Blochează-l, dacă crezi că asta te liniștește. La un moment dat, se va plictisi să te 'copieze' și va găsi alte surse de unde să se inspire.

| Ora de net a răspuns:

Buna Iulian,

Iti recomandam sa adaugi un watermark (un loogo, o semnatura) pozelor tale pentru a nu putea fi preluate fara citarea sursei.