| AdevărulÎnvinge a întrebat:

Salutare. Acum ceva ani in urma un site a publicat un conținut referitor la persoana mea.Acea știre a fost preluată de alt site. Având în vedere că am făcut sesizare la site-ul (mamă) să șteargă postarea, ceea ce s-a și întâmplat. Respectivul site ce a preluat știrea nu îmi răspunde la solicitarea de a șterge și nici nu o face ....Am făcut raport la Google, aceștia spunând că nu ține de ei... Ce pot face in această privința?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă dai de proprietarul domeniului sa îl dai in judecata. Unul câte unul. In rest nu ai ce face

| Simpatic a răspuns:

Daca iti aduce un prejudiciu de imagine sau atingere vietii personale atunci poti sa actionezi in judecata!

Cunosc cazul unui nenorocit de politist corupt (implicat in dosare de coruptie), care pentru ca au ajuns filmarile pe net cu el cum isi facea cumparaturile de la kaufland (parca kaufland era marketul) i-a dat pe aceia in judecata si a primit o suma frumoasa de bani

Deci orice este posibil

fara legatura cu speta ta, dar vom ajunge in curand ca in SUA, cand unii isi dau vecinii in judecata si culmea si castiga, ca pisica celorlalti s-a urcat pe gardul lor...

| Holiday a răspuns:

Pune aici linkul sa ne distram si noi pe seama ta.hee hee

| Standt a răspuns:

Ceri la Google stergerea tuturor datelor despre tine.