| Gabriela_Maria_1996_79VC a întrebat:

Vreau sa ma ajuta-ti urgent pana nu afla tata ce am facut! Deci am intrat pe google si am cautat o aplicvatie pentru a face mai multe like-uri pe facebokk si am instalat- si nu-mi mai aparea google si imi apare acum altfel! Ce pot sa facc pana nu vede tata!

6 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna, Gabriela,

Recomandarea noastra este sa nu fii speriata de tatal tau, suntem siguri ca acesta iti vrea binele si va intelege daca ii spui ca ai gresit si ca vrei sa remediezi situatia.

Cel mai probabil ai instalat o extensie browserului tau web - mergi in setari, dezinstaleaza extensiile pe care nu le recunosti si seteaza ca pagina de pornire www.google.com.

Pe viitor, sfatul nostru este sa nu descarci programe necunoscute de pe internet - acestea ar putea contine virusi si malware care iti afecteaza computerul.

| GaZa1994 a răspuns:

Indiferent de ce program folosesti pentru navigarea pe internet, ce trebuie sa faci e sa te duci la setările din programul pe care îl folosești pentru a naviga pe internet si sa cauti in meniul ala un buton pe care trebuie sa scrie ceva de genul "pagina de start" si acolo trebuie sa gasesti site-ul cu care se deschide programul tau de navigare pe internet in loc de Google si bineinteles sa scrii www.google.ro si sa ii dai salvare sau daca scrie "doresc sa pornesc cu aceasta pagina" si in principiu ar trebui sa funcționeze. Si apropo! Daca ai peste 18 ani, te sfătuiesc sa te mai relaxezi puțin. Nu are ce sa iti faca. Explicația e simpla: Nimeni nu e perfect; greseli se mai întâmplă; din ele invatam.

| Gabriela_Maria_1996_79VC explică (pentru GaZa1994):

Multumesc am rezolvat deja! Am 13 ani.

| GaZa1994 a răspuns (pentru Gabriela_Maria_1996_79VC):

A fost folositor răspunsul meu?

| Gabriela_Maria_1996_79VC explică (pentru GaZa1994):

Da! Multumesc!