| Culturism69 a întrebat:

A folosit careva sub 18 ani creatina de la musclepharm?
Am trimis un emai-l la astia de la megaproteine si ziceau ca daca am sub 18 ani sa folosesc creatina monohidrata ( 53 lei )
Vreau o creatina de calitate, sa nu retina apa si atat sa dea aspectul ila de "pufos" si cred ca, cea de la musclepharm ( 109 ) ar fi destul de buna.
A folosit careva?
As putea lua daca am 17 ani?! ( 1 an e chiat atat de mare diferenta?straight face )

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu am folosit musclepharm ca sa compar, eu iti spun ca mie mi s-a parut buna.

Acum ramane la alegerea ta ce cumperi, poti chiar sa le incerci pe amandoua sau sa mai cauti pe culturism.ro ( sau chiar pe bodybuilding.com ) review-uri de la cei care le-au folosit.

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca nu retine apa inseamna ca e de calitate? happy

apa = hidratare, de cand e asta ceva rau?

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Aa da nu am zis sa Nu retina apa.
Ziceam sa nu retina apa si ATAT. adica sa aiba si alte roluri ( forta, crestere, energie ) etc. Stiu ca mai toate creatinele le au ( cel putin asa spun producatorii ) dar vreau una sa si respecte treaba asta.
Crezi ca as putea sa iau asta de la musclepharm?! Nu stiu zau daca 1 an e chiar atat de ''fatal''.
Adica nu stiu cu ce ar putea sa imi faca rau chiar daca am 17 thinking
Inafara de cea de la BSN ( care e cea mai buna ) tu ce ai recomanda?laughing
Si crezi ca as putea lua asta de la muschlepharm?happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Ia six star elite creatine, de la six star nutrition. 5 tipuri diferite de creatina + carbo simpli

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

La asta te referi?
http://www.megaproteine.ro/......s-1-13-kg/
Pai nu as lua-o din urmatoarele motive :
- Am auzit ca Muscletech ar fi decazut foarte mult din punct de vedere al firmei, nu mai stiu ce am citit pe facebook ca la nu stiu ce teste s-a dovedit ca nu au ce scrie pe compozitia nutritiva in produs.
- 89 Lei si ma tine 18-20 de zile cand una la 109 ( Musclepharm ) m-ar tine 60 de zile.
- Contine doar 3 tipuri de creatina.
Ce parere ai?:))

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Ok, am sa incep cu asta de la MusclePharm, Luni plasez comanda si o sa vad cum reactioneaza corpul si daca am rezultate.
O sa te tin la curent aici.
Mersii frumos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Spor la treaba

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Am luat astazi pentru prima data ( creatia de la muclepharm.) si am observat ca nu se dizolva in apa ( apa plata.) Am procedat astfel :
Am bagat 250 ml intr-o cana, am bagat creatina peste ( 5 g ) am, amestecat si nu se dizolva cum trebuie. ba chiar ramanea pe fundul canii.
E ceva normal? Cum ar trebui sa procedez sa aiba o dizolvare mai buna?happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Daca e creatina micronizata, nu se dizolva si ramane pe fundul canii.

Ia da-mi link la produs.

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Hai ca a doua zi a mers mai bine. Am amestecat am baut repede jumate de cana, apoi am mai bagat putina apa, am amestecat si i-am dat gat.
Se simte prafu printre dinti laughing
O a doua intrebare ar fi : Pot consuma 1 cafea pe zi? ( espresso lung )

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Nu am folosit musclepharm ca sa compar, eu iti spun ca mie mi s-a parut buna.

Acum ramane la alegerea ta ce cumperi, poti chiar sa le incerci pe amandoua sau sa mai cauti pe culturism.ro ( sau chiar pe bodybuilding.com ) review-uri de la cei care le-au folosit.

| Ionut653 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti mai asteapta putin.