| MiculAjutorConștincios a întrebat:

Aș vrea să-mi cumpăr o bandă de alergat, pentru a alerga zilnic la 20KM, cine știe cât ar costa una și ce face diferenta între ele. Precizez că ar fi prima oară pe bandă.

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

O banda buna la pret mic este pe la 2500 ron. (motor 2cp, viteza maxima 16km/h, 3-5 nivele de inclinare, amortizor la pas). diferenta asta este. cati cai putere eu, de unde difera si viteza maxima. inclinare automata sau manuala si cel mai important sistemul de amortizare la pas (ca sa protejeze incheieturile, banda se adanceste la pas sa preia presiunea). deci ori ai mult spatiu (ca 170cm pe 50 latime cel putin, tot ocupa) si multi bani (cam ce este sub 2500 ron e apa de ploaie) ori du-te si alergi afara. personal as lua o coarda la 30 de lei, decat sa dau atat pe o banda. si tot cardio este (asta pe perioada cand este frig afara)

| MiculAjutorConștincios explică (pentru JohnnyBi):

Și linkul de la o bandă să ai și funda?

| AntrenorFitness a răspuns:

O banda de alergare buna costa.
Daca iti permite bugetul orienteaza-te spre Technogym.

| MiculAjutorConștincios explică (pentru AntrenorFitness):

Am zis una pentru începători, medie acolo, ar fi prima oară.

| SUMO a răspuns:

Buna in cazul in care doresti sa slabesti sau sa obti rezistenta mai bine alergi afara pe stadion alergatul pe banda nu se compara cu cel in aer liber pe banda daca alergi mai mult te ajuta sa te menti no sa se vada rezultate asa mari. Bafta

| iulian48 a răspuns:

O banda de alergat gasesti aici http://www.compari.ro/benzi-de-alergare-c4073/. Dar eu te sfatuiesc sa te duci afara sa alergi e mult mai sanatos. Si plus ca scapi de dat niste bani pe o banda de alergat