| Volkswagen123 a întrebat:

Abdomenele ajuta la reducerea grăsimii de pe abdomen? M-am uitat la câțiva YouTuberi și ziceau ca poți sa faci și 100 de abdomene ca grăsimea de pe abdomen nu se duce...

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu!--- exercitiile care solicita muschii abdominali nu fac decat sa-i tonifice.

| Adry05 a răspuns:

Abdomene ajuta la definirea muschilor, aka patratele sau forma aia frumoasa lucrata, nu la topirea grasimii. Pentru topirea grasimii trebuie sa tii o oarecare dieta si sa faci cardio.

| RAY a răspuns:

Recomand sa ti cont de aceste sfaturi
http://sa-slabim-sanatos-impreuna.blogspot.com/......reuna.html

si sa faci aceste exercitii acasa http://sa-slabim-sanatos-impreuna.blogspot.com/......ii%20acasa

30 de minute de cardio intens nu abdomene alea strica coloana, grasimea nu se duce nici daca un miliard, 80% din slabit este dieta, trebuie sa faci cateva mii pentru o shaorma

| siriusblack98 a răspuns:

Ca sa scapi de acea grasime ai nevoie de dieta. Poti face si 5k abdomene zilnic, daca mananci mult si prost nu o sa slabesti nici macar 1 gram.

| Volkswagen123 explică (pentru siriusblack98):

Am slăbit 30 kg, am 16 ani, 62kg dar am am grăsime pe abdomen, doar pe abdomen, in rest am piept cât de cât definit (fac sala ) și am crescut bine in masa musculară, dar grăsimea de le abdomen nu S a dus

| siriusblack98 a răspuns (pentru Volkswagen123):

Am inteles doar ca solutia ramane tot dieta.Chiar nu ai cum sa scapi de acea grasime de pe abdomen doar cu abdomene, nici macar o roata abdominala nu o va face care este de 50 de ori mai solicitanta decat abdomenele clasice.

| Arthiom a răspuns:

Ajuta intr-o oarecare masura, dar sa nu crezi ca daca lucrezi o anumita parte din corp automat se duce doar grasimea de acolo, nu asa functioneaza. Trebuie sa lucrezi tot corpul, ca sa se consume grasimea mai de peste tot.

| Mariavasile a răspuns:

Te și slăbește

| Reginatha a răspuns:

Da scapi de grăsime dar sa nu crezi ca într-o luna nu mai ai nimic. din ianuarie fac abdomene aveam ceva grăsime Si in 6 luni de zile am scăpat de ea dar trebuie sa te tii de ele ca dacă nu se pune la loc