| AvalohAlyn a întrebat:

Abdomenele nu sunt bune ptr.slabit?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea, sunt mai mult pentru tonifere si definirea muschilor abdomenului.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea, nu ard asa de multe kcal, iar daca faci abdomene sa nu ai impresia ca vei arde grasimea din zona abdominala. In niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Orice fel de miscare este buna pentru slabit, insa dieta conteaza când vrei sa slabesti.
Daca vrei sa-ti pastrezi dieta de pana acum si sa slabesti prin exercitii inseamna ca nu erai intr-o continua ingrasare si ai putea slabi facand mai mult sport decat de obicei(transpirând mai mult); daca esti intr-o continua ingrasare(observi ca te ingrasi din ce in ce mai mult) schimba dieta! Mananca mai sanatos, mai putin, gasesti diete bune peste tot pe internet.

Deci, din nou, daca nu vrei sa schimbi nimic la dieta si vrei sa slabesti doar prin exercitii atunci trebuie sa transpiri facandu-le, altfel pui doar niste muschi si dai si mai mult la cantar.hee hee

| alex15ccc a răspuns:

Sunt bune, dar dieta este cea mai importanta!

| christine99 a răspuns:

Ba da, ard grăsimea de pe burtă, acum depinde și cât ești de burtos?