| Baaamilogule a întrebat:

Acum 2 zile am fost la sală prima oară și am făcut piept, dar de când am plecat, mă doare pieptul la "marginile lui" (înspre mâini). Cât va mai ține durerea asta și cum pot scăpa de ea mai rapid?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai facut febra musculara. Va trece de la sine in cateva zile.
Poti merge la sala in continuare dupa ce-ti mai trece. Cu timpul durerea va dispare chiar daca vei face iar piept.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisiru nu ai voie sa faci sala, fiindca iti afecteaza si blocheaza hormonii de crestere!
Sala se face DUPA 20 de ani, cand cresterea si dezvoltarea ta fizica a incetat!

| ioana748 a răspuns:

Da, normal sa apara aceste dureri
Aspirina sau paracetamol.

| Lupică27 a răspuns:

Aspirina

| ValentinMihai78 a răspuns:

Pentru că ai fost un "țăran" cu aere de șmecherie și nu ai vorbit cu antrenorul de la sala respectivă.
Înainte de orice exercițiu fizic, se trec niște etape de încălzire, de exerciții de început. Bucură-te că nu ai rupt nimic. Gheață, cât mai multă gheață, cremă antidurere.

| AlexDNLL a răspuns:

Nu poti scapa mai rapid de ea, tine maxim o saptamana