| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

AJAX- Tottenham Barcelona - Liverpool? Cine credeti ca o sa califice in finala UCL?

32 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Stati cuminti ca ii sparge Liverpool pe hotii catalani.

Ajax-Liverpool finala

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Nu sunt fan, dar sa fim seriosi, daca e Messi intr-o zi buna, poate sa fie linia de fundasi facuta din Maldini, Cannavaro si Zanetti si tot da gol.

As vrea sa fie cum zici tu, si sa castige Ajax, dar Barca e prea pornita anul asta. Messi face vraji in perioada asta.

| Plato a răspuns (pentru Plato):

Ca sa intelegi, mai adauga-l si pe Hierro acolo si pe Van der Sar in poarta.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Van der Sar? I-a dat gol cu capul palugii in 2009, nu mi-a placut niciodata olandezul asta/

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Drimmero):

Cormoranii n-au nici o sansa pe Camp Nou.

| Drimmero a răspuns (pentru Xenoverse1):

Nu au sanse in mintea voastra, oricine are habar despre sportul asta stie ca Liverpool se va califica.

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Drimmero):

Mai vorbim noi dupa meci.

| KarateKid57 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce a facut liverpool?
3-0. E ca si calificata Barca

| Drimmero a răspuns:

Unde sunt astia cu Varza in finala? Felicitari Liverpool, exista o karma in fotbal care in seara asta a tinut cu Liverpool iar fotbalul a castigat in fata tuturor furaciunilor din trecut si din prezent!

| RainmakerX a răspuns:

Ajax si Barca.

| Plato a răspuns:

Ajax - Barcelona finala.
Barcelona castiga.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Ai vazut cum joaca Liverpool? Ai vazut cat de organizata este? Van Dijk nu a mai fost driblat de 1 an, e coordonatorul defensivei cormoranilor,, au si declarat ca nu il vor tine doar pe pitic la marcaj, vor face pressing cu toata echipa.
In schimb Barca sta doar in Messi, daca Messi prinde o zi proasta, atunci e jale, acum ca e si VAR-ul nu ii mai salveaza nici fluierasii.
Liverpool e favorita la calificarea in finala!

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Pai joaca Liverpool. nu zice nimeni, dar is totusi 2 meciuri, cu ceva zile intre ele. Sansele sa prinda Messi 2 meciuri slabe sunt mici.
Poate daca mai era Salah ca anul trecut, dar nu mai e chiar asa.

Barca e echipa mai matura, echipa care stie cum se castiga meciurile de genul asta. Ajax si Liverpool sunt mai mult fantezisti, jucatori care pun suflet, dar daca o luam obiectiv, nu au valoarea Barcelonei.
In orice caz, eu am jucat 1. happy Meciu de aseara mi-a iesit, ca am pus X2, deci Doamne ajuta. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Esti barcelonist sub acoperire, m-am convins.
Diferenta dintre cele 2 e ca Pool are antrenor si joaca ca o echipa, iar Barca sta in Messi si nu are antrenor.

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Dimpotriva, mereu am detestat Barca si Real. Dar imi pastrez obiectivitatea, ca vreau sa castig la pariuri. laughing
Degeaba m-as incapatana sa pun ca ia Ajax UCL. happy

Anul trecut, cand a jucat Chelsea cu Barca in UCL, am stat ca pe foc tot meciul tur. Sa nu mai zic cat am suduit, cum se zice la Cluj, cand a dat Willian bara de doua ori. Din pacate, in retur n-a fost emotionant, ca Thibaut si-a deschis cracii prea mult. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Bwhahahaha, alta paluga proasta facut mare de fundasii lui Atletico cand juca la ei.

Eu imi aduc aminte de acel retur pe Bridge cand a furat Barca ca in codru calificandu-se in minutul 90 cu un sut al lui Iniesta, iar Chelsea a avut vreo 4 sau 5 penalty-uri neacordate, Drogba voia sa-l omoare pe arbitru, a avut celebra replica in care zicea ca ii e scarba de maniera brigazii de arbitraj.
Dar in 2012 cand ati luat ucl...intr-o maniera incredibila, tot cu Barca in semi-finala,, ramane o enigma acel sezon si o Karma motivata

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

UCL-ul a fost castigat 90% de Drogba si Cech. I-am adorat pe amandoi la vremea aia. De fapt si acum, chiar daca e la voi, Cech ramane pentru mine legendar. De Drogba nici nu are rost sa vorbim, in 2012 Ballon D'or trebuia sa fie al lui.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

100% a fost castigat de noroc!
Cech se retrage la final de sezon, si-a iesit din mana si trebuie sa se opreasca din aparat, nu mai e de el.

| aXy99 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce ziceai? laughing
Sa zici mersi ca s-a terminat DOAR 3-0.

| Drimmero a răspuns (pentru aXy99):

Dupa cate conturi imi tastati, barcelonistilor? S-a batut singura Liverpool,, a presat-o pe Barza aproape 75 de minute, dar a incasat-o pe contre, nu mai vorbim de penalty-ul nedat la Mane si de ocaziile lui Salah+ bara.
Pana la 3-0 Barca n-a existat pe teren, apoi Liverpool s-a deschis si a riscat sa incaseze alte goluri, asta e fotbalul.

| aXy99 a răspuns (pentru Drimmero):

Cam mare frustrarea.
Asa e, asta e fotbalul.

| Drimmero a răspuns (pentru aXy99):

Nu e nicio frustrare,, asta e stilul barcelonistilor de a castiga, nu sunt fan Liverpool, unica mea echipa e Arsenal, dar sa fim realisti,, Liverpool nu merita sa piarda, a fost n,, a,, i,, v,, a fix cand nu trebuia, adica la final/

| aXy99 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu sunt fan al fotbalului in general, dar tineam oarecum cu barcelona. Ai dreptate, a jucat foarte bine liverpool in primele 74 de minute, dar asta e fotbalul. Trebuie sa joci bine pana la final.

| Drimmero a răspuns (pentru aXy99):

Mai e un retur unde doar daca va juca impecabil Liverpool si va inscrie repede se vor mai aprinde ceva sperante, dar mi-e greu sa cred ca mai au sanse evidente la calificare. De cand urmaresc fotbalul am vazut intotdeauna o naivitate in jocul lui Liverpool de care nu a scapat niciodata, l-au scapat pe Messi din marcaj fix cand nu trebuia, sau mai grav, au atacat cu toata echipa la fazele fixe pe final cand erau contraatacuri de 3 vs 1, asta e naivitatea cu care trebuie sa lucreze pentru rezultate pe perioada lunga.

| aXy99 a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca de aceasta "naivitate" este de vina antrenorul.

| Drimmero a răspuns (pentru aXy99):

Categoric, Klopp e un atrenor foarte bun, fantezist, a vrut sa joaca ofensiv de tot in acest meci, i-a iesit jocul,, dar i-au lipsit finalizarile echipei sale, e frustrant sa joci bine atatea minute si totusi sa pierzi categoric, asta e fotbalul fie ca ne place sau nu!

| Xenoverse1 a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e Barcelona obisnuieste-te cu asta. Anul asta s-ar putea sa castige si liga.

| cfrtobias a răspuns:

Ajax au prima sansa si Barcelona

Răspuns utilizator avertizat
| A1b2cdefgh a răspuns:

Ajax-Barcelona

| KarateKid57 a răspuns:

Ajax-Barca si Barca castiga

| MasterChampion a răspuns:

Tottenham-Barcelona.Barca castiga