| HerculePoirot a întrebat:

Alerg 10km(continuu, fara pauze) in timp de 55 de minute.Ce ziceti,e bine, nu e bine? Credeti ca as putea sa-mi maresc rezistenta fizica si timpii avand in vedere ca nu fac atletism de performanta?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scoti un timp bun de 55 min pentru 10km.
Depinde care este intentia ta, sa slabesti sau sa ajungi atelt de performana?
Pentru a slabi, nu-ti trebuie viteza, iti trebuie alergat moderat dar constant, pe o perioada mare de timp peste 1 ora, ca sa inceapa corpul sa arda. Alergatul a 2 ore/zi in cazul asta, este ideal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai

| HerculePoirot explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa slabesc(sunt destul de slab) si nici atlet de performanta nu vreau sa ajung.Este pur si simplu un challenge personal si vreau sa vad cum as putea sa-mi depasesc limitele atata tothappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru HerculePoirot):

Atunci ai facut o alegere buna.
Spor la alergat!