| LanoDeljek a întrebat:

Alergatul ajuta la eliminarea grasimii /belly fat? ( pe banda la sala ma refer )

8 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Da ajuta foarte mult doar daca respecti o dieta stricta fara grasimi/prajeli/dulciuri/paine etc, daca nu alergi degeaba happy

| Radu284 a răspuns:

Atata timp cat nu mananci suficient incat sa 'recuperezi' caloriile pierdute, da.

| Anonimuserr a răspuns:

Da si nu numai, mersul pe jos, plimbatul cativa km.

| ksuper31 a răspuns:

Oriunde ai alega, atata timp cat muschii abdomenului sunt incordati si se pune oricat de putina presiune pe abdomen si grasimea de acolo, da, ajuta la eliminarea grasimilor.
Succes!

| OrangeFga a răspuns:

Da, ajuta. Desigur trebuie sa mergi aproape zilnic, sa asculti instructorul de la sala, si sa ai un program pe care sa l respecti cu strictete.Si sa nu uitam de alimente, degeaba faci sport daca partea cu alimentatia nu este respectata.
Exista o balanta, anume, in ziua respectiva arzi X calorii.
Daca mananci alimente ce contin multe lipide/glucide degeaba faci sport.

| sasha898 a răspuns:

Desigur ca ajuta, dar alimentata ajuta mai mult, trebuie sa fii in deficit caloric ca sa slabesti. Cauta o dieta pentru slabit si dai bataie pe banda sau alte exercitii cardio.

| Veva a răspuns:

Daca vrei sa slabesti sanatos si sa nu iti afectezi muschi singura metoda e sa arzi mai multe grasimi decat consumi ..bicicleta e cea mai buna si sa ai un regim daca faci si bodybuilding iti recomand un regim Hyper-proteic, alimente care contin multe proteine si putine grasimi.Gasesti pe net liste cu aceste alimente, de asemenea poti cere sfaturi si de la persoanele de la sala. Spor happy

| CLU a răspuns:

Ajuta destul de mult iti trebuie si o alimentație buna si exerciții dimineața si seara e o aplicație seven