| anonim_4396 a întrebat:

Alergatul pe banda e la fel ca alergatul in aer liber?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Nu, este bun, dar alergatul in aer liber este mult mai bun si sanatos.

| Sarcopt a răspuns:

Nu este la fel

| madalinfindrihan a răspuns:

Deloc, cel mai bun este in aer liber.
Încearcă sa ti faci un traseu.

| R0byZ00r a răspuns:

Nu este deloc, alergatul in aer liber ajuta mult mai bine organismul sa sufere transformari.

| MafteiVictor a răspuns:

Doar daca muti banda de alergat afara, in aer liber.

| FulgerInfinite a răspuns:

Nu este la fel pentru ca banda este in casa.Dar totusi daca vrei sa alergi pe banda deschide un geam sau pune-o afara ca ar fi practic la fel(aproape).

| Razvy12 a răspuns (pentru FulgerInfinite):

Ma refer, eu vreau sa aleg ca sa imi maresc conditia fizica, adica sa scot pe 1 km un anumit timp, pot sa fac lucrul asta si pe banda?

| FulgerInfinite a răspuns (pentru Razvy12):

Pai da depinde si de viteza daca ai viteza ma mare o maresti din setari la banda si faci ce ti-am zis in comantariul anterior dar, totusi daca fugi pe afara mai off-road te vei invata sa te descurci pe orice tip de teren