| anonim_4396 a întrebat:

Am 1,72 la 17 ani ..sunt inalt? Si voi mai creste macar pana la 1, 80? Tatal meu are 1, 78. Acord funda!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Putin, maxim 3-4 cm.
PRactica inot, basket sau fa-i tractiuni.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca nu faci sport sau altceva, cred ca vei ajunge pe la 1, 75, dar nu se stie, poate incepi de pe acum sa te inalti rapid.

| alexandrualind a răspuns:

Nu mai din pacate. Daca va fi inseamna "un miracol".

| Sarcopt a răspuns:

Important e să fi sănătos, caută sporturi care te pot ajuta la creştere.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Daca la 17 ani ai 1, 72 nu prea mai sunt sanse sa te inalti..probabil ai mostenit inaltimea de la unul din parinti ori de la cineva din familie..nu ai ce face. Te poti apuca de baschet sau inot dar ai deja 17 ani si nici sporturile nu prea te pot ajuta in acest caz..trebuia pana acum. Insa poti incerca.ori te poti multumi cu tine asa cum esti..sunt unii mai scunzi ca tine si nu au ce face.

| acidelic a răspuns:

172 e cam putin. Incearca sa te apuci de baschet si roaga-te sa mai cresti. Eu am 175 si nu ma consider inalt... Doar ca eu la 26 ani nu mai am ce creste, doar alte parti ale corpului laughing

| ryuk666666 a răspuns:

Imi pare rau nu cred ca o sa mai te inalti esti la o varsta dupa cum stiu eu la care se opreste cresterea dar sa stii ca esti inalt.