| Pache95 a întrebat:

eu am 1.72 inaltime si 15 ani ...deja sunt la fel de inalt ca si tatal meu si cu aprox. 10 cm mai inalt decat mama...as vrea sa stiu si eu cam cat credeti ca voi mai creste? si pana la ce varsta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cresti pana pe la 18 ani jumate... de exp am acum la 17 ani inaltimea ta, dar la 15 ani eram cu 10 cm mai mic, deci nu e o regula, sunt cazuri in care cresti "deodata" vreo 2 3 4 ani si dupa aia te opresti, uneori se intampla mai tarziu, alteori mai devreme, deci nu e o regula, un coleg de-al meu avea 1. 80 la 15 ani si acum la 18 ani jumate are 1. 85 87, pe acolo probabil te opresti si tu, deci e bine

3 răspunsuri:
| Anya_1437 a răspuns:

Hey pache! Tu ai sa cresti pana cand vrea corpul tau...Eu am 14 ani in ianuarie si am deja 1. 67laughingVei creste asa pana la varsta de 20 de ani.Stiu ca suna cam ciudat dar poti face si pauza cand crestihappy. Vei ajunge posibil pana la 1. 90 da sa speram ca nu...

| CapitanuSemafor a răspuns:

Teoretic un baiat creste mai mult decat tatal lui. Tatal meu are 1. 78, cand aveam 16 ani deja aveam 1. 79 iar acum la 20 ani am 1.82...sunt cazuri speciale cand inaltimea mamei se transmite la copii...ah.in numar mai mare, sa ii zic asa, astfel baiatul nu va fi mai mare ca tatal, dar din cate imi dau seama nu e cazul tau

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Eu sunt la fel de inalt ca tine si pe 5 octombrie implinisem 13laughing