| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.75 si 70kg si vreau sa imi definesc mai bine muschii, dar am grasime cam pe toti muschii. Daca o sa mananc mai mult o sa se definesca corpul sau am sansa ca sa ma ingras?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Scade carbohidratii la maxim 1 gram / kg-corp zilnic si proteinele sa le mentii la 2 gr /kg-corp zilnic ( altfel pierzi si din masa ).

Asa nu o sa ai probleme cu definirea.

| LolaLollita a răspuns:

Daca mananci mai mult, te ingrasi, cam asta e regula. Ar trebui sa controlezi un pic ceea ce mananci, sa ai grija sa consumi suficiente proteine si fibre.

| MrOvidiu a răspuns:

Daca vrei sa faci definire trebuie sa faci niste exercitii cardio de exemplu alergatu si normal ''trasu de fiare''

| oresvlad a răspuns:

Am uitat sa spun ca fac sala de 2 luni