| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

Salut merg de 2 saptamani la sala dati-mi si mie un program vreau sa imi definesc muschii abdominali pectorali in principal gen spate astea nu prea ca nu vreau sa ma fac cat un urs. Am 1.77 70kg

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate zile pe sapt?

p.s. : pentru definire conteaza alimentatia, nu exercitiile

| Bebbe133 a răspuns:

Cele mai bune exercitii le gasesti chiar pe google, sau youtube happy Funda?:X

| vasilofdeny2 a răspuns:

Deja ai inceput gresit. daca faci spate...nu o sa te faci cat un urs. din potriva, vei avea un corp lat, si frumos, daca nu ai spatele bine facut o sa-ti fie mai greu sa faci alte grupe de muschi. daca aai spate o sa-ti modelezi in alt fel corpul.
daca e prima oara in viata ta cand faci sala ia-o usor,

| Alecz_Alexandru_1992 explică (pentru vasilofdeny2):

Da fac prima data da-mi un program ceva
Gen Luni piept+brate miercuri abdomen+picioare vineri spate+triceps nu stiu.

| vasilofdeny2 a răspuns (pentru Alecz_Alexandru_1992):

Vorbeste cu cosmin86 ca el e specialistul in astea(m-a ajutat si pe mine)(vorbesc serios)

| b0gdi221 a răspuns:

Un program ideal:
Luni: Piept si Abdomen
Marti: Picioare (Oponentul va da la picioare daca vede ca esti slab la ele) + Abdomene (nu la fel ca luni ca vei fi putin epuizat).
Miercuri: Spate si Antebrat
Joi: Biceps-Triceps
Vineri: Umeri si Trapez

Daca vrei:
-Fibre: Faci 12 exerciti la un aparat sau cu bara cate de 4 ori/seri.
-Masa Musculara (sa se vada muschi): De la 6 la 8 seri cu cate 12 exerciti.

Daca doresti da-mi o funda big grin
THX de ascultare sper sa-ti foloseasca!

| Cosmin86 a răspuns (pentru b0gdi221):

Miercuri spate si joi biceps? mai gandeste-te happy

Si nu exista exercitii de fibra sau de masa. 12 exercitii e prea mult pentru orice grupa, mai documenteaza-te, ca e haos ce-ai explicat tu acolo

| FReAkAzO1d a răspuns (pentru b0gdi221):

E cam SF ce vorbesti...