| Cristimirol a întrebat:

Am 12 ani Înălțimea de 1, 45 și am 69 kg. In ianuarie fac 13 și am încercat de multe ori sa slăbesc și nu am putut, ce sfaturi mi-ați da?

Răspuns Câştigător
| dd17 a răspuns:

Fara paine, prajeli, dulciuri si sucuri!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mergi cu mama la medic, sa-ti dea un regim alimentar strict si mama ta sa gateasca si sa-ti dea de mancare, DOAR ce este pe lista aia.
Tu ai 30kg peste greutatea normala, ceea ce te situeaza in stadiul de obezitate.
Nu-i de gluma cu greutatea, mai ales ca esti copil mic si trebuei sa slabesti, inainte sa intri in adolescenta.

| alex241 a răspuns:

Să mănânci de 3 ori pe zi și cu cantități reduse. Nu 6 felii de pâine pe zi, ce 2 felii de pâine. Totul contează de cantitati
Si nu pâine albă, ci paine de secara
Fără dulciuri (o data la 2-3 zile dulciuri de la naturiste) dar in rest deloc. Fără paste, fast food ( o dată pe lună e ok, dar nu zilnic sau saptamanal). Iar cel mai important e combinatiile. Sa nu combini proteina cu proteina de ex: branza si carne. Doar carne fara branza, la carne ii poti adauga salata