| miculu a întrebat:

Am 14 ani! daca fac sala mai cresc? dar la sala nu trag de fiare peste cap sau deasupra capului, fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Toteu1 a răspuns:

Salut, cred ca te pot ajuta eu la intrebarea asta. Si eu fac sala de 4 ani, ti-as sugera daca tot mergi la sala inainte sa incepi exercitiile de sala sa stai minim 3 minute atarnat de bara, iar cand faci exercitiile tot ce e mai important sa iti poti continua cresterea este sa nu faci exercitii din picioare. Poti face orice exercitiu dar pentru o perioada nu fa din pizioare si o sa fie ok. La sfarsitul antrenamentului pune-ti ambitia si stai cat de mult poti atarnat de o bara si intinde'te cat e posibil. Succes si multa bafta si ai grija la ce bagi in tine. happy

7 răspunsuri:
| Emilian86 a răspuns:

Incearca sa te documentezi inainte de a te hotara sa mergi la sala. Raspunsul meu este da : cu exercitii adecvate, riguroase, cel putin de doua ori pe saptamana, cu o alimentatie cumpatata te poti dezvolta mai repede.

| cosmin_1969 a răspuns:

Depinde de tine cum esti dezvoltat... dar dp mine eu spun ca o sa te dezvolti mai repede decat te asteptiwinking
asa ca nu mai sta in dubii fa sala la greu fratewinking

| CrazyStrike a răspuns:

Poi daca nu ridici peste cap.Mai cresti

| fugi95 a răspuns:

Eu iti recomand bascketul, eu am jucat pentru ceva timp si toti au zis ca am mai crescut(am 15 ani si 180m)

| Retard_6399 a răspuns:

Depinde de cum esti format nu cred ca este o problema sa faci sala. daca parintii tai sunt scunzi nici tu nu o sa fii prea inalt depinde

| noname12 a răspuns:

Pai daca nu tragi de fiare mai cresti

| SoSo_5379 a răspuns:

Da sigur nu te teme asa faaceam si eu ma speriam de spusele prietenilor daca tu brei sa faci sale sa arati bine poti face dar sa nu faci ridicari peste cap ca nu o sa mai cresti in rest totul e in regula