| Porcusor112233441234 a întrebat:

Salu5 TPU!

Am 16 ani
Am si eu o intrebare sincera.
Eu imi doresc foarte mult sa ajung fotbalist, dar momentan nu pot sa merg la o echipa.

Dar am inceput sa ma antrenez acasa, si programul este urmatorul:

Ma antrenez zilnic, 1 - 2 pe zi, 3 zile forta si 3 tehnica...

MANANC FOARTE CURAT, adica 3 mese si ce trebuie dupa antrenament, inainte, adica Carbohidrati destui, Proteina, etc

Dorm 8 ore pe noapte

Si ma uita la cel putin 1 meci de fotbal profesionist pe saptamana

ÎNTREBARE: Credeti, dupa parerea voastra, ca daca ma tin strans si păstrez disciplina lucrurilor pe care vi le am spus mai sus, si respect toate lucrurile, si ma dedic total, voi avea sansa sa ajung profesionist? Chiar daca nu am fost la nici o echipa pana acum, doar la cele la echipa scolii.

Sper ca imi raspundeti data puteti...

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Acasă poți cel mult să faci niște pregătire fizică.

Dar a fi fotbalist presupune mai mult decât a putea alerga și a da cu șutul în minge. Presupune a înțelege jocul în echipă și a funcționa ca parte a unei echipe. Iar pentru asta nu te poți antrena singur acasă.