| Anablondyi a întrebat:

Am 165 cm si 59 de kg.trebuie sa slabesc neaparat pana la vara si vreau sa imi lucrez abdomenul si picioarele in principiu.stiu inca ca pentru a avea un abdomen "6packs" e mai greu la fete insa cel mai important lucru e alimentatia. O sa va zic ce consum eu de exemplu luni
Dimineata: 2 oua o felie de paine intergala si un iaurt 2, 8% grasime
Gustare pe la ora 11 un iaurt activia cu fibre si o banana sau un mar, sau chiar toate
La pranz peste cod alb cam 100 g maxim si legume mexicane iar apoi o portocala
Ultima gustare un baton proteic fibro bar si apoi un mar

Beau cam 1L de apa pe zi si cam 5 cani de ceai in fiecare zi sau chiar 6 dintre care o cana e ceai verde

Ce imi recomandati sa schimb sau sa imbunatatesc? Mananc foarte sanatos dupa parerea mea.am uitat ce inseamna biscuitii ciocolata grisinele si chestiile astea pentru ca vreau pana la vara sa am corpul definit. Dau funda pentru cine imi explica calumea ce gresesc sau ce ar trebui sa schimb! pupici la voi

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Mananca si cina. nu lasa ultima masa un par si un baton.
vrei tonifiere si 6pack = alearga, inoata, intr-un cuvant CARDIO. 3 antrenamente pe saptamana a minim 20 de minute.
vrei 6pack, abdomene sa creasca muschii respectivi. abdomenul in sinea lui sunt 2 grupe de muschi: primele 4 patratele, ultimele 4. abdomene sau crouch pentru primele 4, ridicari de picioare pentru ultimele 4. daca vrei si oblici ia o greutate intr-o mana si balanseaza-te dreapta-stanga din abdomen. fara inertii, doar concentrand "core"-ul corpului

| Anablondyi explică (pentru JohnnyBi):

Fac asta.multumesc de raspuns.chiar ma incadrez in tot ce ai zis tu.chestia e ca am burtica si aia e mica si enervanta si parca nu pot sa o dau jos nicicum.deabia dupa ce am abdomenul plat perfect incep sa lucrez la patratele, nu?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Anablondyi):

Nu, abdomenul este una din grupele musculare care creste cel mai incet. daca ai strat adipos, va creste sub acesta, si daca ai intensitatea corecta a antrenamentului pentru abdomene, va ajuta (in mica masura) la datul burtii jos. si eu am stratul ala adipos, dar nu vreau sa ma apuc de cardio ca pierd in diminesiuni. dar asta nu este situatia ta

12 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Bleacs, vrei sa faci patratele si esti fata?

| Anablondyi explică (pentru alin334):

Da happy da nu exagerate. dinalea dupa care tu ai intoarce capulwinking

| ariamont a răspuns (pentru alin334):

Eu inteleg ce zice. Vrea sa-si faca forma abodmenului calumea, nu patratele, ca ar fi aiurea rau.

| alin334 a răspuns (pentru Anablondyi):

La fete nu mi plac patratele, e perfect un abdomen plat, si stiu multi băieți care au aceeași părere :p

| alin334 a răspuns (pentru ariamont):

Man. Calumea la fete = plat...

| Anablondyi explică (pentru alin334):

Plat=victoria secrets
victoria secrets = NASPA

| alin334 a răspuns (pentru Anablondyi):

Imi cer scuze pentru indiferenta mea dar nu stiu exact cine e victoria secrets laughing si daca tu dupa asta te ghidezi e mai naspa...

| ariamont a răspuns:

Http://www.youtube.com/user/passion4profession?feature=watch Aici ai ce sa faci pentru abdomen, iti alegi tu.
Cat despre mancare, mananci bine din punctul meu de vedere. Mananca salate si mai mananca si cate-o ciorba din cand in cand, sau supa.

http://www.youtube.com/watch?v=AGYM9Quh9J0 asta e pentru picioare.

http://www.youtube.com/watch?v=mLiHXd_8YoY
http://www.youtube.com/watch?v=i1ZzdBgLtZg

astea sunt pentru fund si pentru picioare.

O sa fii super pana la vara daca te tii de ce ti-am dat eu. Eu asta fac si ma simt super si arat bine :d.

| Anablondyi explică (pentru ariamont):

Sunt super exercitiile astea si nu trebuie sa mergi la sala.eu am facut inot de performanta dar m-am lasat iar acum m-am ingrasat putin si parca nu pot sa dau burtica aia jos nicium.deci sigur gresesc eu undeva..si presupun ca si tu faci exercitiile alea pana la epuizare, nu?

| ariamont a răspuns (pentru Anablondyi):

Pai nu chiar. fac tot programul pentru fund, cateva abdomene, flotari si cam atat. Nu mai obosesc pentru ca m-am invatat cu ele, si m-am invatat sa respir corect.
Daca te tii de ele, le iei incetul cu incetul, nu toate de-odata, o sa vezi si tu diferente intre cum esti si cum o sa fii. Apropo, eu fac in fiecare zi.Deci, daca vrei, daca ai ambitite, faci in fiecare zi, si in 2saptamani o sa fii altfel.

Spor!