| Marian_Mark_1995 a întrebat:

Am 58 de kg si fac si eu sala de o luna iar ca asta cam in cat timp as ajunge. http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/......1446_n.jpg

Inaltime am 1, 70

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. ala din poza e un slabanog, de ce vrei sa fii asa?
2. muschii NU se fac doar cu exercitii. Fara sa-ti asiguri necesarul proteic poti sa faci si 30 de ani exercitii ( cunosc oameni care dupa 4 ani de exercitii arata aproape la fel, pentru ca aveau doar 3 mese pe zi ), in sportul asta alimentatia e cea mai importanta, indiferent daca vrei sa pui muschi sau definire, ma rog, muschi, ca la 58 de kg nu ai ce sa definesti

7 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

E de ajuns sa te ingrasi si arati ca ala.

| MioaraParalescu a răspuns:

Pai as zice cam in 1-2.
Dar asta inseamna sa faci exercitiile corect, sa ai o alimentatie buna bogata in carbohidrati si proteine, si odihna e de asemenea foarte importanta.

| whitesensation a răspuns:

Poate sa dureze mai mult sau mai putin de 1 an depinde de tine. dar daca te tii nu o sa regreti...baga multe proteine, vitamine, mai putini carbo, antrenament, odihna suficienta siii ambitie de fier.

| Marian_Mark_1995 explică:

1 sau 2 ani E mult eu intr'un 1 an ma fac de 10 ori mai mare si definit ca el sa zicem 2 ani. am un tovaras are 7 luni natural si e so bine arata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marian_Mark_1995):

1. ala din poza e un slabanog, de ce vrei sa fii asa?
2. muschii NU se fac doar cu exercitii. Fara sa-ti asiguri necesarul proteic poti sa faci si 30 de ani exercitii ( cunosc oameni care dupa 4 ani de exercitii arata aproape la fel, pentru ca aveau doar 3 mese pe zi ), in sportul asta alimentatia e cea mai importanta, indiferent daca vrei sa pui muschi sau definire, ma rog, muschi, ca la 58 de kg nu ai ce sa definesti

| Kubota a răspuns:

Eu zic ca in 1, 2luni daca muncesti esti ca el...eu nu fac sala fac acasa si sunt mult mai bine definit ca elwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kubota):

1-2 luni, ce amuzant esti laughing
imi dau seama ce "definit" esti lucrand acasa, unde nici macar nu poti lucra muschii din toate unghiurile.

copil mic, 1-2 luni rolling on the floor, muschii si definirea NU se fac doar cu exercitii, exercitiile conteaza maxim 25 %, dar ce sa intelegi tu