| alexandruth a întrebat:

Am auzit că dacă iei aspirină înainte de a face antrenament la sală, nu vei mai face febră musculară, este adevărat? Are vreun efect negativ? Cum acționează? Rog seriozitate, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Aspirina subtiaza sangele, relaxeaza si largeste vasele de sange, efectul negativ ar fi ca actioneaza asupra mucuoasei stomacului deci daca iei un timp indelungat fara un alt supliment protectiv poti face ulcer sau oricum anumite iritatii ale intestinelor
http://sanatate.acasa.ro/......i-940.html

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu nu as baga pastile de genul, aspirina doar mascheaza febra, nu o elimina.

Mai bine ia glutamina, chiar ajuta la recuperare.

| Cosmin86 a răspuns:

Ia naibii glutamina si nu mai pune intrebari cretine cu pastilele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca trebuie luata dupa efort. Intereseaza-te la instructor, sa nu faci vreo prostie.

| dayana007 a răspuns:

Nu are efecte negative decat daca esti alergic la ea, daca ai mai luat nu e problema
cat despre febra aceeasi recomandare am primit-o si eu dupa ora de sport de la profesoara deci este adevarat