| alexandruth a întrebat:

Am auzit că centura pe care trebuie să o porți la sală când faci exerciții, te ajută să nu faci hernie. Cum acționează? Adică ce face mai exact. Rog seriozitate, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| cataseff a răspuns:

Pai,tu cand te chinui sa ridici greutatea, te fortezi prea mult si praporul se intinde prea mult....atunci faci hernie.Praporul este cel care tine invelit stomacul! Astfel, centura nu ii da voie praporului sa se intinda!happyPoarta centura, bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru cataseff):

De fapt e pentru zona lombara, nu pentru "prapor" sau dracu stie ce se intinde

1 răspuns: