| MarisRadu91 a întrebat:

Am citit pe internet ca daca vrei sa te apuci de bicicleta sau banda de alergat pentru acasa sau la sala, iti trebuie aprobarea medicului, as dori sa stiu la ce refera asta? la analizele inimii? sau tensiune arteriala? sau ce altceva? multumesc.

4 răspunsuri:
| ProCulturism a răspuns:

Salut!
In principiu daca nu ai probleme de sanatate: la inima, astm etc. poti sa faci cardio fara nicio grija. Daca intampini probleme medicale ameteli, palpitatii, incetosarea privirii, lesin etc. du-te la medic!
Uite aici un articol despre cardio http://proculturism.com/cardio/exercitii-aerobice-cardio/!
Cel mai bine e sa te apuci si sa vezi daca ti se intampla ceva rau!
Succes!
http://proculturism.com/

| WeaponGirl a răspuns:

laughing) nu mai citi toate prostiile de pe internet, nu iti trebuie aprobare chiar daca ai probleme cu inima, exercitiile cardio gen banda si bicicleta sunt foarte bune pentru ca intaresc inima si lucreaza la rezistenta eiwinking

| *Lyttle.me* a răspuns:

Hey!
Cam ai dreptate...de fapt si da si nu.
In legatura cu sala, poti merge oricand vrei si nu iti trebuie nicio aprobare a medicului, insaaa eu de ex. am scolioza (am vreo 2 puncte unde coloana este stramba) de aceea medicul face trimitere la sala pentru indreptarea coloanei (pentru exemplul meu) sau gimnastica medicala. Intelegi? Daca tu vrei de ex. sa mergi la sala acum, poti merge linistit, nu-ti impune nimeni asta.
Ceaaau!

| Pitri001 a răspuns:

Cred ca da la asta se refera sa vada daca poti sa nu te imbolnavestiwinking