| Denis_1354 a întrebat:

Am facut sport 8 ani(fotbal) si de 1 an m-am lasat si m-am ingrasat, acum fac inot si un pic de sala, in fiecare zi bag cate 300-400 de abdomene si 50-100 de flotari.
Intrebarea este daca intr-o luna pot sa dau ceva kg jos din burta si sa am abdomenu din trecut.
o sa ma apuc si de sala, imi puteti face un program inot-sala-alergat? si un program alimentar
apropo am 16 anibig grin, cel mai mult imi doresc sa scap de burta si sa am abodmenu frumos

3 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Play for fun ai spus o prostie laughing si o ciudatenie laughing. denis. intr-o luna poti da din burta jos.dar abdomenu nu se face asa repede. trebuie sa stii de la inceput ca nu e prea sanatos sa slabesti asa de-odata.dar daca asa vrei.o sa incerc sa te ajut.
1) luni -inot si sala. inot dimineata si seara sala
2) marti ) alergat ( dimineata ). sala. alergat ( seara )
3) miercuri- inot si alergat ( fara sala. cand faci sala si faci un efort asa mare.ai nevoie de pauza pentru a se reface tesuturile musculare )
4) joi - inot.sala. alergat.( le faci cum vrei tu)
5)vineri- inot si sala
6) sambata -inot sala si alergat
7) duminica - pauza completa.nu faci nimic pentru a se reface muschii. apoi de luni o iei de la inceput
Acum sa iti povestesc si despre alimentatie.degeaba faci tu ce faci.daca dupa sala de duci si bagi shaorma laughinglaughing. trebuie sa nu mananci foarte mult. trebuie sa mananaci 3 mese pe zi plus 2 gustari intre mese ( gusarile sa fie fructe )masa de dimineata e foarte importanta ( daca nu mananci dimineata.invata-te ). masa de seara trebuie sa nu fie dupa ora 7 ( chiar 6 ) trebuie sa mananci putin si cat mai putine calorii... bafta. sper ca te-am ajutat.

| mada1 a răspuns:

Play for fun ai spus o prostie laughing si o ciudatenie laughing. denis. intr-o luna poti da din burta jos.dar abdomenu nu se face asa repede. trebuie sa stii de la inceput ca nu e prea sanatos sa slabesti asa de-odata.dar daca asa vrei.o sa incerc sa te ajut. 1) luni -inot si sala. inot dimineata si seara sala 2) marti ) alergat ( dimineata ). sala. alergat ( seara ) 3) miercuri- inot si alergat ( fara sala. cand faci sala si faci un efort asa mare.ai nevoie de pauza pentru a se reface tesuturile musculare ) 4) joi - inot.sala. alergat.( le faci cum vrei tu) 5)vineri- inot si sala 6) sambata -inot sala si alergat 7) duminica - pauza completa.nu faci nimic pentru a se reface muschii. apoi de luni o iei de la inceput Acum sa iti povestesc si despre alimentatie.degeaba faci tu ce faci.daca dupa sala de duci si bagi shaorma laughinglaughing. trebuie sa nu mananci foarte mult. trebuie sa mananaci 3 mese pe zi plus 2 gustari intre mese ( gusarile sa fie fructe )masa de dimineata e foarte importanta ( daca nu mananci dimineata.invata-te ). masa de seara trebuie sa nu fie dupa ora 7 ( chiar 6 ) trebuie sa mananci putin si cat mai putine calorii... bafta. sper ca te-am ajutat.

| CuriosEL a răspuns:

Uite asa 1.Alergat 20-30 minute apoi alergi pana la sala faci cat vrei uh apoi alergi iar pana la inot si faci inot apoi alergi iar pana akas big grin asa ca 1.Alergat 2.Sala 3.Inot